дивись.info

Через кір у пологових Львова заборонили партнерські пологи та відвідини (деталі)

Через кір у пологових Львова заборонили партнерські пологи та відвідини (деталі)
Фото ілюстративне

У зв’язку із підвищеним рівнем захворюваності на кір у львівських медустановах заборонено практику партнерських пологів, вільне відвідування вагітних, породіль на період епідемічного спалаху кору.

Як повідомила ІА Дивись.info заступниця головного лікаря 3-ї міської клінічної лікарні Львова Наталія Чередніченко, розпорядження стосуєтеся пологового будинку №1, що на вулиці Мечникова, міської дитячої клінічної лікарні та 3-міської лікарні.

«Ми вчора отримали розпорядження управління охорони здоров’я Львівської міськради з приводу захворювання на кір у Львові щодо обмеження практики партнерських пологів. Зараз є дуже багато випадків захворювання на кір новонароджених дітей, які перебували у міській дитячій лікарні. Зростає захворюванність і безумовно варто подумати про заходи, які б захистили вагітних породілль і новонароджених діток», – каже Наталія Чередніченко.

Читайте також: На Львівщині до боротьби з кором хочуть залучити священиків 

Скільки буде тривати заборона на практику партнерських пологів наразі невідомо, однак Наталія Чередніченко зазначила, що як тільки буде зменшуватися динаміка захворювання на кір, розпорядження скасують.

Більше 90% пологів у нашій лікарні — це партнерські пологи
Наталія Чередніченко

«Партнерські пологи дуже широка практика, ми вже так працюємо більше 10 років. Ніяких обмежень у нас немає. Більше 90% пологів у нашій лікарні — це партнерські пологи. Проте, протягом останніх років, на жаль, в зимовий період, коли погіршується епідомологічна ситуація приходиться обмежувати партнерські пологи», – сказала Наталія Чередніченко.

В області поки без обмежень

Головний епідеміолог Львівської області Наталія Тімко в коментарі ІА Дивись.info розповіла, що в пологових відділеннях області наразі таких обмежень, як у Львові, немає.

«Є 5 випадків захворювання новонароджених дітей через те, що породіллі в останній термін вагітності захворіли на кір. Я наразі не готова сказати, як це буде регламентуватися на Львівщині, але ми нагадуємо майбутнім батькам про те, коли вони планують вагітність варто захиститися від дифтерії, правця та кашляку. Також було б не зле, якби чоловіки, які планують партнерські пологи, провакцинувалися від кору і не буде жодних проблем для відвідування пологового будинку та участі в партнерських пологах. Ми всім рекомендуємо провакцинуватися двічі, особливо людям, в яких має народитися дитина, адже діти є найбільш уразливими», – розповіла Наталія Тімко.

Якби чоловіки, які планують партнерські пологи, провакцинувалися від кору, не буде жодних проблем для відвідування пологового будинку та участі в партнерських пологах
Наталія Тімко

Наталія Тімко додала, що з 1 січня 2019 року на Львівщині провакцинувалися 3,5 тисячі людей.

Читайте також: У МОЗ розповіли, скільки життів може забрати кір на Львівщині 

«Останні два тижні в школах проводять інформаційну кампанію, а також проводимо бесіди з батьками, чиї діти не вакциновані. Також в ці вихідні будуть працювати кабінети щеплень», – додала Тімко.

Обласна кампанія

Нагадаємо, з лютого на Львівщині розпочнуть кампанію з довакцинації нещеплених від кору дітей віком від 6 до 18 років.

Вакцинувати школярів віком від 6 до 18 років планують упродовж двох тижнів за безпосередньої згоди батьків. Планове вакцинування відбуватиметься за календарем. Кампанія з довакцинації в першу чергу стосуватиметься тих, хто, за словами Уляни Супрун, пропустив щеплення або купив довідку про вакцинацію від кору. Після Львівщини, цю кампанію планують поширювати на інші області з низьким рівнем вакцинації.

Читайте також: Львівський лікар акушер-гінеколог розповів, що варто знати про вакцинацію в період вагітності

Довакцинація відбуватиметься таким чином: до шкіл та навчальних закладів приїжджатимуть мобільні кабінети, готові вакцинувати дітей без щеплень, у яких є письмова згода від батьків. Попередньо дитину оглядатимуть та вимірюватимуть температуру на предмет протипоказів.

Читайте також: Супрун запустила на Львівщині кампанію зі збільшення вакцинування дітей від кору 

Нагадаємо, кір — гостре вірусне висококонтагіозне захворювання, яке небезпечне своїми ускладненнями: воно може спричинити пневмонію, отит та інші бактеріальні інфекції, енцефаліт. Люди, які двічі щеплені, і люди, які перехворіли на кір, мають стійкий імунітет до захворювання. Проте ті діти і ті дорослі, які не вакциновані і не хворіли на кір, мають високий ризик захворіти.

Юрій ШУМАК

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.