дивись.info

Фінзвіти кандидатів: Вілкул та Гриценко витіснили Зеленського з ТОП-5

Фінзвіти кандидатів: Вілкул та Гриценко витіснили Зеленського з ТОП-5

Усі кандидати на пост Президента України подали проміжні фінансові звіти за виборчу кампанію. ЦВК та НАЗК оприлюднили їх на своїх сайтах.

Громадський рух ЧЕСНО оновив рейтинг кандидатів за обсягами виборчих фондів.

Перша двійка рейтингу відучора не оновилася. Найбільший виборчий фонд має Петро Порошенко – 415,6 мільйонів гривень. Усі гроші – власні кошти Президента України.

Якщо Порошенко не послаблюватиме кампанії, то у підсумку вона лише офіційно обійдеться йому в понад 0,5 мільярда гривень. Якщо ж врахувати й минулорічні видатки Порошенка на телерекламу, то лише видима частина видатків Порошенка сягне 0,7 мільярда.

Читайте також: Суд з телеканалом і зникнення грантових грошей. Якими скандалами запам’ятаються президентські перегони 

На другому місці Юлія Тимошенко із виборчим фондом 164 мільйонів гривень. Усі кошти кандидатка отримала від своєї партії «Батьківщина». Це означає, що реально походження коштів на кампанію Тимошенко ми не дізнаємося аж до середини травня, коли «Батьківщина» подасть свій фінзвіт за І квартал 2019 року до НАЗК.

Третю позицію посів Олександр Вілкул, який зібрав на виборчий фонд 116,8 мільйонів гривень. Гроші кандидату на виборчу кампанію перерахували фізичні (111 мільйонів) та юридичні особи (5,5 мільйонів гривень).

Майже третину всіх внесків фізичних осіб становлять внески від жителів Кривого Рогу (31,5 мільйонів гривень). Цікаво, що міський голова Кривого Рогу – батько Олександра Вілкула Юрій Вілкул. Решта надходжень були з Харкова, Маріуполя, Запоріжжя, Авдіївки та кількох інших міст.

Четвертий за витратами Анатолій Гриценко. Його виборчий фонд наразі становить 101,9 мільйонів гривень. Із них 76,7 мільйонів гривень – внески фізичних осіб, 307 тисяч гривень від юридичних осіб та 35,9 мільйонів – гроші партії “Громадянська позиція”. 11 мільйонів розпорядник рахунку з невідомих причин повернув донорам.

Звідки гроші у “Громадянської позиції” ми дізнаємося аж у квітні, коли партія подасть свій фінансовий звіт за І квартал. Щоправда, попередній фінансовий звіт “Громадянська позиція” подала без даних про донорів і витрати, хоча у зведеній таблиці звіту подано інформацію про те, що партія за квартал отримала та витратила понад 20 мільйонів гривень.

Наступним за обсягами виборчого фонду йде Сергій Тарута, який підтримав Юлію Тимошенко. Його виборчий фонд становить 96 мільйонів гривень.

Згідно з аналізом Руху ЧЕСНО, минулого року Тарута і партія “Основа” мали б витратити на телерекламу на 17 центральних каналах понад 64 мільйони гривень. Офіційно, партія “Основа” зі своїх рахунків покрила лише частину цих видатків.

Лідер соціологічних опитувань Володимир Зеленський назбирав до виборчого фонду 95,4 мільйонів гривень. Із них 15,7 мільйонів гривень – гроші партії “Слуга народу”, 11,7 мільйонів гривень – власні кошти кандидата. Фізичні особи дали Зеленського майже 61 мільйонів гривень, а юридичні ще 7,1 мільйонів гривень.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.