дивись.info

Українці обиратимуть наступного президента онлайн: у Зеленського готують проект

Українці обиратимуть наступного президента онлайн: у Зеленського готують проект

На наступних президентських виборах, які мають відбутися у 2024 році, українці зможуть голосувати онлайн. Відповідний проект готує команда новообраного глави держави Володимира Зеленського.

Радник президента Зеленського та 6-й номер у списку нардепів від «Слуги народу» Михайло Федоров розповів в інтерв’ю Ліга.net, що вже проект називається The Vote (голосування).

«На першому етапі це будуть опитування, завдяки яким президент, прем’єр та інші будуть дізнаватися реальну думку жителів країни. Причому система ідентифікації реалізована через Mobile ID, електронний підпис, Bank ID. Ми хочемо дати людям інструменти прямої демократії. А паралельно, звичайно ж, потрібно розвивати способи електронної взаємодії з державою, формувати цю культуру», – заявив Федоров.

Експерт зауважив, що українці точно голосуватимуть онлайн вже на наступних президентських виборах. Проте, існує ймовірність, що електронне голосування запровадять раніше – на місцевих виборах, які заплановані на 2020 рік.

«Точно на наступних президентських виборах. Але я буду робити все, щоб, можливо, пілотно, можливо, повноцінно були і місцеві вибори. Це складне технічне завдання, в якому найголовнішим є забезпечення конфіденційності, цілісності та анонімності голосування», – пояснив радник президента.

За словами Федорова, для таких нововведень у системі голосування потрібно «підготуватися інфраструктурно, з кібербезпеки, а також ментально».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.