Роботи над мозаїкою «Море і риби» законсервували: що думає про об'єкт син автора оригіналу (фото)

IMG_9517

У вівторок, 26 листопада, керівник відновлювальних робіт на об’єкті і син автора оригінальної мозаїки Остап Патик заявив про призупинення робіт з об’єктом, передає кореспондент Дивись.info.

У вівторок, 26 листопада, керівник відновлювальних робіт на об’єкті і син автора оригінальної мозаїки Остап Патик заявив про призупинення робіт з об’єктом, передає кореспондент Дивись.info.

Процес відновлення мозаїки «Море і риби» на території колишнього магазину «Океан» вимушені законсервувати через несприятливі погодні умови.

За словами Остапа Патика, відновити роботи планують не раніше березня 2020 року, адже мінусова температура не дозволяє наносити фінальний шар покриття і закріплювати смальту.

Читайте також: Львів’яни вимагають оприлюднити план реконструкції магазину «Океан»

«Додаткових заходів для консервації вживати непотрібно. Над об’єктом зведено дашок, завдяки якому ми могли працювати під час дощів, і який вбереже рельєф від вологи, – розповідає Остап Патик. – Крім того, попереду є дуже великий об’єм роботи: камінці почистити від бруду, поколоти, помити і розкласти в тару, посортувати, щоб ми мали всю палітру під руками. Це шмат роботи на місяці півтора-два.

На жаль, всієї смальти старої зберегти не вдалося, тому близько 40-50% становитиме нова. Зараз ми маємо перерахувати, що в нас є в наявності і докупити те, чого бракує».

У майстрів позаду робота зі зведенням стіни і формуванням рельєфу.

«Це приблизно 30% роботи. Якщо взяти до уваги і момент організації, то вже зроблено половину. Тому що дуже багато зусиль і часу ми задіяли, щоби переконати громадськість у необхідності відновлення мозаїки», – констатує Остап Патик.

За словами керівника реставраційних робіт, поточний рельєф вийшов на 5-7 см вищим за оригінал. Поточний рельєф відтворено з точністю 1:1. Це підтверджує 3D-скан, знятий з оригінальної стіни. Однак у процесі робіт з рельєфом майстри були вимушені допустити невеличку неточність: «Ми мусіли робити реконструкцію, старалися зберегти те, що залишилося і прив’язувалися до цих показників. А оригінальна стіна посунулася, тому загальний рельєф змістився теж. З 1 жовтня ми розпочали роботи з рельєфом і працювали щодня. Часом працювали надвечір із світлом прожекторів. Станом на сьогодні покриття завершене і готове до облицювання смальтою».

Читайте також: У Львові стартували роботи з відновлення мозаїки «Море і риби» (фото)

Як повідомив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, ситуація з мозаїкою «Море і риби» стала прецедентом до створення списку мозаїк Львова, які мають цінність для міста. Це означає, що відтепер кожна мозаїка в місті має бути збережена в межах кожного з об’єктів, до яких вона належить.

«Мозаїка має бути збережена навіть, якщо на території об’єкту відбувається реновація чи реконструкція», – пояснив Андрій Москаленко.

Інші зміни, на які вплинула історія з мозаїкою «Море та риби», торкнулися законодавчих ініціатив.

«Ми наполягаємо на необхідності підвищити штрафи у 100 разів для фізичних і юридичних осіб за збитки, яких завдали руйнуванням пам’яток. Збільшити штрафи від 170 тис грн до суми 1 млн 700 тис грн – 17 млн грн. І так само для фізичних осіб з 1700 грн до 170 000 грн, – розповідає Андрій Москаленко. – Я вважаю, що це би була цілком пропорційна і правильна відповідальність у випадках, коли людина бездумно руйнує об’єкти історичної і мистецької цінності».

19 липня 2019 року забудовник  зруйнував стіну з мозаїкою під час ремонтних робіт попри попереднє зобов’язання зберігати мистецький об’єкт у належному стані. Залишилося близько 12% стіни. 19 липня на засіданні виконкому Львівської міськради було дано доручення ДАБІ у Львові провести перевірку робіт. 31 липня інспекція зафіксувала порушення і наклала штраф у розмірі 90 тис. грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: