дивись.info

Економічний ефект від ІТ-індустрії Львова перевищив мільярд доларів 

Економічний ефект від ІТ-індустрії Львова перевищив мільярд доларів 

ІТ-індустрія в Україні вважається однією з найдинамічніших та найпрогресивніших галузей, зокрема й у Львові.

Lviv IT Cluster разом з соціологічною агенцією Fama 4-ий рік поспіль намагаються відслідковувати цю динаміку, реалізовуючи аналітичне дослідження IT Research.

Загальний економічний ефект від діяльності ІТ-сфери у Львові у 2018 році становив 1,051 мільярда доларів, з яких прямий економічний ефект – 639 мільйонів доларів, непрямий (вплив ІТ на суміжні галузі економіки) – 411 мільйонів доларів. Динаміка приросту прямого економічного ефекту з 2016 року становить 37%, непрямого – 43%.

Частка ІТ-галузі у ВРП Львова у 2018 році становила 20%. Оборот галузі становив від 658 мільйонів доларів до 718 мільйонів доларів. Загальна кількість створених робочих місць від діяльності ІТ у Львові – 70,7-71,7 тисячі Відповідно, кількість робочих місць прямої зайнятості у сфері ІТ – 24-25 тисяч, непрямої (у інших суміжних галузях економіки) – 46 тисяч Загалом, один ІТ-спеціаліст створює у місті 3 робочі місця.

«Вже четвертий рік поспіль тримаємо руку на пульсі росту та змін в ІТ-індустрії нашого міста. Нам дуже важливо розуміти прогрес, динаміку цих змін, знати детальні цифри. Порівняно з першим дослідженням у 2015 році, на сьогодні бачимо великий ріст – лише за останній рік у Львові з’явилося більше 150 нових ІТ-компаній, існуючі компанії виросли кількісно, три з них стали тисячниками, додалось майже 4000 ІТ-спеціалістів, а економічний ефект від діяльності сфери, який ще в минулорічному нашому дослідженні ледве сягав мільярда, в цьому дослідженні вже його перевищив. Як на мене це приголомшливі цифри», – коментує Степан Веселовський, СЕО, Львівський ІТ Кластер.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.