дивись.info

Як заробляють фрілансери в Україні та світі (інфографіка)

Як заробляють фрілансери в Україні та світі (інфографіка)

Платіжна платформа Payoneer підрахувала та оприлюднила дані щодо заробітку фрілансерів в Україні та світі.

З’ясували середню погодинну ставку в різних сферах, освіту фрілансерів, гендерну та вікову нерівність.

У грудні 2019 року платіжна платформа  провела глобальне опитування 7000+ фрілансерів з-поміж своїх користувачів, при цьому 15% опитаних респондентів – це фрілансери з України. Дослідження проводилось з метою вивчення демографії, рівня оплати та задоволеності, а також інших факторів, які впливають на розвиток фріланс економіки.

Мілленіали та покоління-Z очікувано складають найбільшу частину робочої сили як на міжнародному ринку фріланса, так і в Україні – як найбільш активна та обізнана в новітніх технологіях частина населення. При цьому, українські фрілансери в середньому більш освічені: 84% мають повну вищу освіту, в той час як глобально цей показник складає лише 79%.

Найбільш популярні галузі діяльності українських фрілансерів – це графічний та веб-дизайн, програмування, IT, створення мультимедіа, маркетинг та копірайтинг. У цих індустріях працює 79% опитаних фрілансерів.

Також слід зазначити, що середні погодинні ставки в деяких індустріях суттєво відстають від світових. Це, перш за все, створення мультимедіа, переклади, управління проектами, підтримка клієнтів, продажі та фінанси. Водночас, в технічних нішах (програмування, IT, контроль якості) розрив зі світовими показниками менше і багато українських фрілансерів прагнуть заробити за допомогою своїх технічних компетенцій.

В Україні гендерна нерівність в доходах фрілансерів виражена ще більше ніж в світі. Українські жінки отримують 74% середньої погодинної ставки чоловіків, в той час як в світі цей розрив менше – 84%.

Слід зазначити, що частково гендерна нерівність доходів викликана спеціалізацією чоловіків в технічних областях з високими рейтами – програмування та IT. При цьому, жінки заробляють більше в найбільш популярній ніші – графічний та веб-дизайн: середня погодинна ставка складає $18.8, в той час як у чоловіків – $17.7.

Ще більш складною є ситуація з віковою нерівністю на ринку фрілансу. І в Україні, і в світі фрілансери, старші за 45 років, складають менше 10% загальної кількості. Але, якщо глобально рейти фрілансерів зростають з досвідом, в Україні фрілансери старшого і похилого віку отримують значно менше.

Основним способом пошуку роботи є онлайн маркетплейси (UpWork, Fiverr) – 71% фрілансерів в Україні та 68% фрілансерів в світі просувають свої послуги на цих платформах. Також досить популярним є пошук роботи за рекомендаціями – 15% українських фрілансерів знаходять більшу частину замовлень через «сарафанне радіо».

Згідно з висновками дослідження, фріланс розвивається по всьому світу. Це викликано, перш за все, демографічними змінами, новими технологіями і зміною робочої парадигми. Сучасні технології роблять віддалену роботу доступною і більш ефективною; онлайн-майданчики і соціальні мережі дозволяють фрілансерам просувати свої навички і спрощують пошук роботи; міжнародні платіжні платформи полегшують отримання платежів в будь-якій валюті від клієнтів з будь-якого куточка світу.

В цілому, тенденції українського ринку співпадають зі світовими: більша частина фрілансерів молодша 35 років, чоловіків-фрілансерів значно більше ніж жінок та рівень задоволеності роботою тісно пов’язаний з рівнем річного прибутку. Проведене дослідження показало, що фріланс надає привабливі можливості для українських шукачів, і погодинні ставки в технічних нішах знаходяться на рівні з середніми глобальними показниками.

На жаль, на ринку все ще присутня гендерна та вікова нерівність в зайнятості і оплаті праці фрілансерів. Якщо на глобальному ринку фрілансери старшого віку отримують більше, в Україні ми бачимо протилежну динаміку. В певній мірі, це може бути спричинено відсутністю обізнаності про існуючий попит та необхідних технічних навичок серед населення похилого віку.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.