дивись.info

Вчені розробили пристрій, що дозволяє керувати снами

Вчені розробили пристрій, що дозволяє керувати снами

Інженери з Массачусетського технологічного інституту розробили систему пристроїв, що відстежує стан людини під час сну і здатна задавати тему ​​сновидінь.

В основі системи – спеціальна рукавичка з датчиками, що стежить за м’язами, частотою серцевих скорочень та іншими параметрами людини, передає bit.ua.

Як тільки датчики фіксують, що людина увійшла в стан гіпнагогії (між неспанням і сном), рукавичка передає сигнал модулю, що вмикає раніше записаний звуковий сигнал. Якщо людина в цей момент почує слово, наприклад, «собака», то ця тварина їй і присниться.

Тестування технології провели вже на 50 добровольцях. Волонтери справді бачили те, що прозвучало, перед засинанням.

Паралельно команда розробляє систему, в якій тригером служитиме не звук, а запах: наприклад, людям, що страждають від постійних кошмарів, рекомендують розпорошувати через дифузор аромат лаванди. Також можна буде використовувати запах, пов’язаний у людини з певним спогадом. На відміну від слухового або сенсорного тригера, запах менш ймовірно розбудить людину.

Однак деякі дослідники занепокоєні розвитком таких технологій. Рубін Найман, фахівець зі сну, вважає, що важливість снів полягає в їхній здатності виникати та розвиватися самостійно. Інших непокоїть потенційна можливість змінювати поведінку людини через «контроль» над її снами.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.