дивись.info

У Львові запустили чат-бот, який допоможе стежити за своїм здоров’ям

У Львові запустили чат-бот, який допоможе стежити за своїм здоров’ям

Сьогодні Lviv IT Cluster спільно з компанією BotsCrew презентували проект «Температурка бот».

Це спеціальний чат-бот, який допоможе щоденно відстежувати стан свого здоров’я, передає пресслужба Львівської міськради.

Як розповіли під час презентації, проект має на меті мотивувати людей стежити за власним самопочуттям, відповідаючи щодня на запитання бота. Чат-бот працює на базі платформи Facebook Messenger. Кожного дня бот надсилає автоматичне нагадування про те, аби користувач оновив свої показники та поділився інформацією про себе. Це відбувається в досить легкій та ігровій формі. Відтак, проект дозволить відстежувати динаміку показників щодо самопочуття й температури тіла у людей.

«Точно так само, як ви спілкуєтеся зі своїми колегами чи друзями у Facebook, чат-боту можна написати повідомлення і спілкуватися з ним. Його можна додати як свого друга в контакти, і він у дружній формі почне переписку. Власне, користувач може використовувати певні кнопки у спілкуванні, а не писати повідомлення. Не потрібно завантажувати додаткових додатків, можна користуватися звичайним Facebook-акаунтом.

Чат-бот запитує про те, яка температура, які симптоми — чи є задишка, чи були контакти з підтвердженими хворими, запитує про подорожі – чи були подорожі за кордон протягом останніх 14 днів, чи були подорожі в «гарячі» точки в Україні, де є спалахи”, — розповів Назар Гембара, розробник проекту, співзасновник компанії BotsCrew.

Додатково на базі результатів, отриманих від користувачів проекту, відбуватиметься деперсоналізована аналітика симптоматики користувачів. Відтак, це стане додатковим джерелом інформації для оцінювання епідеміологічної ситуації.

«У масштабах міста ми могли б бачити більше інформації безпосередньо від людей, ніж зараз нам доступно. Найбільша цінність проекту в тому, що буде змога аналізувати дані, які надсилають користувачі. Власне, інформація про те, що в когось можуть бути симптоми, дозволить людям самоізолюватися і не поширювати вірус на території Львова і області. Також це дасть можливість науковцям, на основі отриманих даних, спрогнозувати картину поширення коронавірусу», — додав Назар Гембара, розробник проекту, співзасновник компанії BotsCrew.

Проект реалізовується за підтримки Lviv IT Cluster в рамках ініціативи United for Health.

«Ми підтримуємо ініціативу тестування, захисту для медиків, але ми, як ІТ-кластер, вирішили зробити річ, яка буде допомагати активізовувати свідомість людей, щоб вони самі дбали про своє здоров’я. Компанія BotsCrew допомогла нам в цьому.

Це річ, яка займає 30 секунд зранку, але допоможе врятувати життя. Функціонал максимально простий, достатньо мати простий смартфон. В такій ігровій формі, сидячи вдома, людина може сигналізувати, що в неї погане самопочуття чи йде динаміка на погіршення. Але ми наголошуємо на тому, що ми не лікарі, а просто збираємо інформацію і даємо рекомендації», — зазначив Юрій Огоновський, івент-директор Lviv IT Cluster.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.