• USD: 36.50
  • EUR: 38.80

До 5G будуть підключені навіть дерева

До 5G будуть підключені навіть дерева

Учені планують підключати дерева до 5G. Таким чином фахівці сподіваються проводити більш якісний аналіз стану лісів.

Про це пише GSMinfo.

Йдеться про те, що група вчених з німецької Вищої школи прикладних наук Остфалія вже займається створенням різних способів застосування 5G в лісовому господарстві. Судячи з наявних даних, експерти схиляються до оснащення дерев спеціальними сенсорами, які будуть стежити за їх станом.

«Кожне дерево буде в цьому випадку розповідати нам в режимі реального часу, як у нього йдуть справи. Чи вистачає йому вологи? Або її занадто багато? Чи не занадто жарко? Чи немає ознак появи короїдів? Як себе почуває коренева система? Яке навколо дерева повітря?», – розповів професор Андреас Лігокі.

Читайте також: Зеленський підписав указ про запровадження 4G по всій країні

Подібні сенсорні системи також можуть бути корисні і в сфері деревообробки. Так, наприклад, автоматизовані системи на ходу зможуть розуміти, якої якості матеріал в руках у машини для рубки лісу, після чого без участі людини сортувати всю зібрану сировину.

Нагадаємо, наприкінці березня 2018 року в Україні запустили 4G. Мережу запущено в найбільших обласних центрах в місцях найбільшого скупчення людей. А вже в травні 2019 року тоді чинний президент України Петро Порошенко підписав указ про запровадження в Україні 5G в країні.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: