дивись.info

Садовий розповів, коли відбудеться аукціон щодо будівництва сміттєпереробного заводу

Садовий розповів, коли відбудеться аукціон щодо будівництва сміттєпереробного заводу

Чи не найпопулярніше питання мешканців Львова, коли врешті побудують сміттєпереробний комплекс або бодай коли історія зрушить з мертвої точки.

За словами міського голови Львова Андрія Садового, аукціон щодо будівництва очікується незабаром, у серпні. Про це він повідомив під час брифінгу щодо спорудження сухого фонтану на проспекті Свободи в понеділок, 10 серпня.

«Ми очікуємо фінальний аукціон, під час якого компанії, які пройшли весь відбір будуть змагатися за ціною. Це є великі мегапотужні європейські структури. Плануємо, що цей аукціон відбудеться в серпні місяці. Цим займається ЄБРР, вони дають на це кошти, і я очікую, що вже до кінця серпня ми мали б мати назву компанії, що буде будувати завод», – прокоментував мер.

Після цього, відбудуться зрушення та розпочнеться саме будівництво комплексу.

Читайте також: Сміттєпереробний завод у Львові: щедрі обіцянки та сувора реальність

«Наступний етап – підписання угоди та перехід до частини будівництва заводу, бо останніми місяцями зроблено надзвичайно багато в плані підготовки самої ділянки, тому що мережі, комунікації, зроблено надзвичайно великий обсяг роботи», – додає Садовий.

Щодо ділянки, то її погодили ще понад два роки тому, на початку січня 2018-го. Йдеться про затвердження технічної документації ЛКП «Зелене місто» із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки та надання землі для будівництва сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій, 13.

Схема: ЛМР

За його словами, орієнтовна вартість проєкту попередньо становить 25 мільйонів євро. Зараз за першість борються чотири компанії, готові розпочати будівельні роботи, натомість ще у 2018 році бажання виявили 12.

Невдовзі Львівський сміттєпереробний завод увійшов у ТОП-10 інфраструктурних (не)реалізованих проєктів країни.

Львівське сміття мандрує затятіше, аніж самі львів’яни. Ось у неділю, 9 березня, поліцейські його відшукали на Вінниччині, а таких історій не мало.

До слова, 2006 року одним із головних пунктів передвиборчої програми кандидата у мери Львова Андрія Садового була обіцянка закрити Грибовицьке сміттєзвалище, натомість збудувати для Львова сучасний сміттєпереробний завод.

Спочатку йшлося про 1 січня 2006 року, згодом – про 1 липня 2006 року, а потім минуло ще 10 років, протягом яких Львівська міська рада відмовила 43 інвесторам з 14 країн світу, які готові були збудувати чи то сміттєпереробний комплекс, чи то станцію з перероблення біогазу, чи то електрогенеруюче підприємство тощо. А не за горами знову вибори. Щоправда, минуло 14 років.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.