дивись.info

Артцентр «Фабрика Повидла» відкриють для відвідувачів наступного року

Артцентр «Фабрика Повидла» відкриють для відвідувачів наступного року
фото: Роман Балук

Артцентр «Фабрика Повидла» — інституція центру сучасного мистецтва, яка втілює проєкт ревіталізації індустріального приміщення у районі Підзамче.

Візія мистецького центру — сформувати платформу міжнародної професійної співпраці, творення сучасного мистецтва та культури, інноваційних і міждисциплінарних мистецьких та освітніх програм. Сьогодні «Фабрику Повидла» відвідав міський голова Львова Андрій Садовий та обговорив із керівництвом установи реконструкцію будівлі, будівництво інфраструктурних об’єктів та можливість проведення спільно з «Фабрикою Повидла» експозиції на Бієнале у Венеції, інформує пресслужба Львівської міськради.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Так, «Фабрику Повидла» планують відкрити наприкінці 2021 року. Наразі власники досі очікують дозвіл на будівництво та реконструкцію від ДАБІ України.

Відтак, проєктом передбачені площі для виставок, виставковий простір, приміщення для роботи театру. Конструкції у просторі будуть мобільними, що дозволить працювати з різними виставками. Також тут будуть відпочинкові зони, кафе та простір для вуличних подій у дворику. З 25 серпня тут планують відкривати перші міжнародні резиденції.

Читайте також: Львівська Опера почне театральний сезон у новому форматі

Додамо, що тут також організовуватимуть різні мистецькі практики для підлітків. Відтак, частину приміщень будуть залучати до роботи ще цього року.

Додамо, зі сторони вулиці Механічної планують добудувати мінімалістичний куб, який стане театральним простором. Виставковий простір матиме рухомі стіни, а у блоці для театральних та музичних виступів передбачили репетиційні зали та повністю оснащені гримерки, приміщення для зберігання техніки та елементів сценографії. На території працюватиме кав’ярня та ресторан, крамниця та відпочинкові зони.

Читайте також: Оновлена медіатека «Під Високим Замком» відкрила двері для юних читачів (фото)

В грудні 2018 року у місті погодили містобудівні умови та обмеження на реконструкцію Фабрики Повидла, що на вулиці Богдана Хмельницького, 124. Будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення, тож приміщення вежі планують реконструювати.

Що відомо про будівлю Артцентру 

Будівля Артцентру — унікальний приклад фабрики, збудованої у модерністському неоготичному стилі наприкінці ХІХ століття. Перехожим споруда нагадує більше замок, ніж підприємство із виготовлення горілчаних напоїв, яке назвали на честь її засновника «Йозеф Кронік і син» (1872). Під час пізнього радянського періоду цей об’єкт перетворили на підприємство з виготовлення консервованих овочів та повидла. Назву «Фабрика Повидла» придумали митці, які почали використовувати ці приміщення у 2009−2010 роках. У 2015 р. комплекс придбала організація Harald Binder Cultural Enterprises, щоб створити міждисциплінарний артцентр.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.