дивись.info

Кабмін зменшив вартість електронних віз у чотири рази

Кабмін зменшив вартість електронних віз у чотири рази
фото ілюстративне, з вільних джерел

Вітчизняний Кабінет міністрів вніс зміни до Правил оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 19 серпня, повідомив у своєму Telegram народний депутат із фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко.

Згідно з постановою, збільшується кратність е-віз – окрім цього до е-візи для разового в’їзду запроваджується е-Віза для дворазового в’їзду. Раніше разова коштувала 85 доларів.

Нові тарифи електронних віз:

  • разова е-віза – 20 доларів,
  • дворазова е-Віза – 30 доларів.

Що ще змінюється:

  • запроваджується на вибір заявника можливість оформити е-Візу у звичайному або терміновому порядку. У разі термінового оформлення тарифна ставка подвоюється;
  • скорочуються строки оформлення е-Віз – на заміну чинному строку до 9 робочих днів запроваджується термінове оформлення (1 робочий день) та звичайна процедура (3 робочі дні);

«Чинну вартість е-Віз та можливість їх використання лише для одноразового в’їзду визначено факторами, які перешкоджають спрощеному в’їзду іноземців в Україну. Прогнозовані суми консульських надходжень становитимуть близько 3 млн доларів», – йдеться в пояснювальній записці до проєкту.

За даними МЗС, у 2019 році оформлено 35 000 електронних віз на загальну суму 2,975 млн доларів. За оцінками МЗС, спрощення процедури отримання е-Віз збільшить попит на них в 2-2,5 рази. З п’ятниці, 14 серпня 2020 року, МЗС України розпочало централізоване оформлення українських електронних віз (е-Віза) громадянам Індії, ПАР та Філіппін.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.