дивись.info

Коли в Україні запровадять електронні лікарські рецепти

Коли в Україні запровадять електронні лікарські рецепти
Фото ілюстративне

При Міністерстві охорони здоров’я України створено робочу групу з впровадження електронного рецепта на лікарські засоби.

Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов під час щоденного брифінгу в понеділок, 21 вересня.

«В планах роботи в даному напрямку відпуск за електронним рецептом: наркотичних препаратів, інсулінів, імуносупресивних лікарських засобів – 2021 рік; антибіотиків – 2022 рік; інших рецептурних груп лікарських засобів, визначених МОЗ, – починаючи з 2023 року», – зазначив Максим Степанов.

За його словами, таку ініціативу було запроваджено міністерством через неконтрольований відпуск в Україні рецептурних лікарських засобів з аптек, що призводить до поширення самолікування, і як наслідок – погіршення здоров’я населення.

Ця проблема полягає не лише в недобросовісному виконанні аптечними закладами ліцензійних вимог (відпуск рецептурних ліків з аптек без рецепта лікаря), а й в небажанні деяких лікарів виписувати рецепти, як того вимагають відповідні правила.

Це, у свою чергу, призводить до перекладання відповідальності за призначення ліків з лікарів на провізорів та знижує доступність лікарських засобів для населення.

Читайте також: «Доступні ліки»: українці можуть отримати 77 препаратів безкоштовно

Раніше повідомлялося, що з 1 квітня 2020 року в Україні планується запровадити електронний лікарняний.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.