дивись.info

У Нацбанку поки не вирішили, навіщо українцям електронна гривня

У Нацбанку поки не вирішили, навіщо українцям електронна гривня
Фото: politeka.net

У Національному банку України роздумують над тим, навіщо українцям користуватися електронною гривнею, а не звичною карткою або готівкою.

Про це розповів заступник голови НБУ Олексій Шабан в інтерв’ю FinClub.

«Ми поки шукаємо необхідну ідею для цього проєкту. У проведеному пілоті е-гривня стала альтернативою для роздрібних розрахунків фізосіб. Перші питання, які виникають: «Як вона конкуруватиме з карткою? Чому пересічний українець почне користуватися е-гривнею, а не звичною карткою або готівкою?». Ми поки шукаємо відповіді на них», – пояснив Олексій Шабан.

Чиновник зазначив, що аналогічні дискусії йдуть і в інших країнах.

«Найбільшу активність в цьому плані, як зазвичай, виявляє Китай. Хтось дивиться на електронну валюту як на інструмент для великих корпоративних платежів, хтось – як на засіб для транскордонних платежів, хтось – як на «вертолітні» гроші. Швеція та Уругвай намагаються працювати з ними в роздробі», – розповів про міжнародний досвід Олексій Шабан.

У Нацбанку зараз намагаються визначити, які проблеми може вирішити е-гривня.

«Адже будь-який продукт повинен йти від потреби клієнта. Ми дивимося, де цей інструмент можна застосувати. Я переорієнтував нашу команду на те, щоб знайти «болі», які будуть вирішуватися цим інструментом. Якщо вони вирішуються найкрутіше саме е-гривнею, то вона «злетить», – пояснив Олексій Шабан.

Нагадаємо, Національний банк не хоче відставати від провідних центробанків, тому провів власне дослідження можливості випуску цифрової національної валюти.

Масовий перехід українців на використання е-гривні замість платіжних карток може позбавити банки частини гривневої ліквідності і комісійного доходу, а Нацбанку – ускладнить монетарну політику, тому регулятор не хоче поспішати з впровадженням цифрового готівки.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.