дивись.info

Омбудсменка Людмила Денісова пояснила, чи можуть неповнолітні бути «волонтерами» Зеленського

Омбудсменка Людмила Денісова пояснила, чи можуть неповнолітні бути «волонтерами» Зеленського
Фото: Iryna Gerashchenko// Facebook

Омбудсменка Людмила Денісова пояснила, що особи віком від 14 до 18 років можуть здійснювати волонтерську діяльність за згодою батьків або інших законних представників, якщо волонтерська допомога є добровільною та безоплатною.

Про це вона написала у Facebook.

Уповноважена ВР з прав людини опублікувала роз’яснення у зв’язку з численними повідомленнями у ЗМІ та соцмережах про залучення дітей до проведення опитування, яке ініційоване президентом Володимиром Зеленським 25 жовтня.

«Президент України неодноразово заявляв, що опитування буде добровільним, а особи, що його проводитимуть є волонтерами.

З огляду на це звертаю увагу, що відповідно до статті 7 Закону України «Про волонтерську діяльність» волонтер – фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними. Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника», – пише Денісова.

«Таким чином, участь неповнолітніх дітей у волонтерстві правомірна, якщо згода на неї дана батьками або іншими законними представниками дитини, а сама волонтерська допомога є добровільною та безоплатною».

У соцмережах багато повідомлень про те, що так зване «опитування Зеленського» проводять неповнолітні.

Нагадаємо, президент Зеленський ініціював всенародне опитування у день місцевих виборів 13 жовтня. Зрештою, що про це думають політологи, можна прочитати у матеріалі ІА Дивись.info.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.