дивись.info

Скільки податків недоплатили кінотеатри й готелі через карантин, – ДПС

Скільки податків недоплатили кінотеатри й готелі через карантин, – ДПС
Фото ілюстративне, з відкритих джерел

Під час весняного жорсткого карантину в Україні кінотеатри, туристичні агенції та готелі різко скоротили податкові відрахування до державного й місцевих бюджетів.

Про це повідомили в Податковій на запит Економічної правди.

За даними ДПС, в березні-вересні 2020 року кінотеатри скоротили податкові відрахування більш ніж удвічі порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

Всього за 6 карантинних місяців вони заплатили 47,6 мільйона гривень.

Кінотеатри

У Податковій зазначають, що навіть після відновлення роботи кінотеатрів вони продовжують платити набагато менше податків, ніж до початку карантину.

Інфоргафіка: ДПС

У липні-вересні поточного року представники цього бізнесу сплатили до бюджетів усіх рівнів 15,8 млн грн відрахувань, що майже дорівнює сумі перерахованих коштів тільки за один липень минулого року — 17,2 млн гривень.

Туристична сфера

Істотно знизилися податкові відрахування також від туристичних агентів і операторів. У березні-вересні 2020 року відрахування від цього бізнесу впали на 49% проти минулого року.

Інфографіка: ДПС

В абсолютних числах падіння податкових надходжень склало в загальному 210,6 млн гривень.

Готелі

Скоротилися доходи і в готельній сфері. За шість карантинних місяців українські готелі і заклади, які надають послуги з розміщення, сплатили податків на більш ніж півмільярда гривень менше, ніж у березні-вересні 2019 року.

Найбільш стрімким падіння надходжень від цієї галузі було в квітні — майже втричі проти аналогічного місяця минулого року.

Інфографіка: ДПС

Вже з липня готелі поступово збільшують відрахування до бюджетів, проте вони все ще значно менші порівняно з докарантінним періодом, кажуть в ДПС.

Читайте також: Вихід з карантину: хто найбільше постраждав через простій і як це позначилося на бізнесі

Нагадаємо, на вчорашньому засіданні Кабміну, 28 жовтня, ухвалили рішення стосовно продовження режиму надзвичайної ситуації до 31 грудня 2020 року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.