• USD: 35.75
  • EUR: 37.80

В Україні презентували електронну базу даних жертв комуністичних репресій

В Україні презентували електронну базу даних жертв комуністичних репресій
Фото ілюстративне, з відкритих джерел

В Україні створено електронну базу даних про жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму «Український мартиролог ХХ століття».

Як повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України, метою інтернет-проєкту є створення електронної бази даних, у якій буде розміщено фотоінформацію та стислі біографічні дані про жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму і їх наступну реабілітацію.

За словами голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова, український мартиролог ХХ ст. є підсумком роботи державних архівів, започаткованої ще 1989 року, яка пожвавилася після прийняття Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» (1991), коли почали складатися регіональні та тематичні бази даних на репресованих.

«Нині вони існують практично у всіх державних архівах, які прийняли на зберігання архівно-слідчі справи та інші документи, дотичні до політичних репресій. Нині розпочато зведення зазначених баз даних до централізованої загальнодоступної онлайн-бази», – зазначив він.

Інформація, представлена в базі даних «Український мартиролог ХХ ст.», містить стислу інформацію про жертв політичних репресій 1920-1950-х років:

  • фотопортрет або кілька фотографій (за наявністю), ім'я жертви та коротка характеристика роду її занять, дати життя, відомості щодо реабілітації,
  • посилання на архів, де зберігаються архівно-слідчі справи та інші дотичні матеріали. Це насамперед центральні державні архіви та державні архіви областей, а також галузеві державні архіви Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України.

«Нам вдалося відновити базу даних, яка існувала, зробити її такою, що може функціонувати онлайн, і де вже зараз міститься інформація про майже 57 тисяч репресованих осіб. І незважаючи на те, що це десь лише п’ята частина від того, що ми можемо наповнити, ми вже вирішили презентувати її, щоб люди могли знайти своїх репресованих», – повідомив Анатолій Хромов.

Крім того, у базі даних доступна інформація про репресованих мешканців нині тимчасово окупованих територій.

«База містить кілька тисяч карток державних архівів АР Крим, Донецької, Луганської областей. Це ті документи, оригінали яких, на жаль, не контролюються Україною. Але за допомогою коротких інформаційних карток є можливість знайти відомості щодо репресованих осіб на цих територіях», – каже очільник ДАС.

Із відомостями українського мартиролога ХХ століття, можна ознайомитись за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: