Мінцифри запроваджує електронні ТТН в Україні

фура
(ілюстративне)

Мінцифри спільно із Мінінфраструктури, Інститутом аналітики та адвокації та провайдерами електронного документообігу впроваджують е-ТТН — електронну товарно-транспортну накладну.

Про це повідомляє пресслужба міністерства та Комітету цифрової трансформації України.

«Міністерство інфраструктури активно працює над цифровізацією транспортної галузі. Це і рішення з автоматизації процесів, і відмова від паперового обігу документів, і створення нових цифрових сервісів для бізнесу та громадян. Цілі амбітні, проте потребують не просто запровадження ІТ-рішень, а і розбору та часто зміни бізнес-процесів. Прикладом такого проєкту є електронна товарно-транспортна накладна», — зауважив CDTO Міністерства інфраструктури України Анатолій Клімашевський.

Для чого необхідно впровадження е-ТТН:

  • спростить отримання послуг для всіх учасників транспортного процесу;
    сприятиме економії ресурсів та зменшенню корупції у галузі.

«Через конкуренцію на ринку є різні системи електронного документообігу. Через це питання передачі даних між одним провайдером до іншого не було вирішено. Потрібен був арбітр. Ним стало Міністерство інфраструктури України. Ми вирішили стати тим підтверджуючим органом, який дозволив би комунікувати різним системам електронного документообігу», — зазначив у презентації генеральний директор Директорату цифрової інфраструктури на транспорті Міністерства інфраструктури України Фарід Сафаров.

Згодом плануються повний перехід до електронної форми після експерименту, цифровізація спеціальних форм ТТН та подальша робота у напрямку транскордонного обміну даними між країнами. Про такі плани розповів виконавчий директор Інституту аналітики та адвокації Юрій Ромашко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: