Цього року в Мінцифри є сім важливих законопроєктів, які варто ухвалити

Цього року в Мінцифри є сім важливих законопроєктів, які варто ухвалити

У Міністерстві цифрової трансформації пріоритезували законопроєкти, які ще будуть допрацьовувати в парламенті і намагатимуться ухвалити цього року.

Зокрема, очільник Мінцифри Михайло Федорів розповів про найважливіші.

Зміни до закону, які дозволять повністю прирівняти електронні паспорти до звичайних пластикових/паперових паспортів (сьогодні використання електронних паспортів регулюється постановою Кабінету міністрів про експеримент). Вирішується проблема всіх тих держорганів і приватних компаній, які досі намагаються саботувати 21 століття.

Зміни до закону про місце зміни реєстрації. Ще один критично важливий крок до запуску електронної послуги в кілька кліків щодо зміни місця реєстрації. Це найбільш популярна послуга в Україні. У міністерстві хочуть зробити її практично декларативною, скасувавши прописку в багатьох життєвих ситуаціях (де вона реально не потрібна).

Рамковий закон, який дозволить розпочати впроваджувати вже цього року «безпаперовий режим» або paperless. Це коли держава не має права вимагати документ у людини, якщо він вже є в будь-якому державному реєстрі.
Закон про Дія City. Це одна з кращих податкових і правових систем для IT і креативної індустрії в світі.

За словами Федорова, «відбудеться божевільне стимулювання» розвитку аутсорсингових і продуктових компаній в Україні.

Законопроєкт про реєстри. Закон насамперед про ефективність і надійність зберігання персональних даних у реєстрах. Ухвалення закону дозволить запустити платформу для розгортання реєстрів («шалена економія» бюджету коштів і рішення, які можна буде експортувати на весь світ і заробляти як держава, а не витрачати), покращувати якість даних у реєстрах (відсутність дублів, підтягується вся інформація і документи) і багато інших переваг.

Уже відбулося, важливо допрацювати закон і ухвалити його в другому. Це впевнений крок в 21-му столітті, який відразу перенесе Україну на рівень інноваційних країн.

Закон про «хмари». Відкриття ринку хмарних технологій для зберігання даних. Для держави це гнучкість і можливість заощадити мільярди на закупівлі заліза. Для бізнесу — розвиток мільярдного ринку, інвестиції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: