Хворих на коронавірус на Львівщині значно більше, ніж фіксує офіційна статистика

корона677
фото з архіву

Кількість хворих на коронвірус на Львівщині є значно більше, ніж показує офіційна статистика.

Про це під час брифінгу розповіла експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з пульмонології Надія Рудницька.

 «За даними офіційної статистики, кількість хворих на коронавірус значно зменшилася, але це лише офіційна статистика. Приблизно 80% пацієнтів в усьому світі і у нас мають легкий перебіг хвороби. Тому кількість пацієнтів є значно більшою», - розповіла Надія Рудницька.

За її словами, впродовж останнього часу важкий перебіг коронавірусного захворювання змінився.

«Перебіг важкого ковіду останнім часом змінився. Він став більш агресивним і миттєвим. Відповідно дає багато ускладнень. Ті пацієнти, які знаходяться на стаціонарному лікуванні - це значно важчі пацієнти, вони мають важкий ковід та потребують великих знань і вмінь медичного персоналу, медикаментозного забезпечення і кисневої терапії», - розповіла експертка.

Водночас, ускладнення від ковіду пацієнти мають не лише при важкому перебігу захворювання. Такі симптоми як головний біль, біль у грудній клітці, а також значно небезпечніші, людина може мати і при легкому перебігу.

«Серед ускладнень, або так званого постковідного синдрому – біль голови, біль в м’язах, в грудній клітці. Це також періодичні коливання температури. Але найбільші ускладнення, яких ми боїмося – це запалення серцевого м’яза, дихальна недостатність, яка формується внаслідок пневмофіброзу чи пневмосклерозу, який утворюється в легеневій тканині й відповідно обструктивних змін, які є вторинними при ковід»,-  розповіла Надія Рудницька.

Серед ускладнень медик також назвала – ниркову недостатність, випадіння волосся, різні психологічні розлади у вигляді депресії, а також порушення нюху і смаку.

«Попри незначну захворюваність та госпіталізацію пацієнтів, ми не повинні заспокоюватися. Адже бачимо і третю хвилю ковіду в інших країнах, нові штами, які мутують і мають швидке розповсюдження. Тому соціальна дистанція, носіння масок, особиста гігієна залишаються пріоритетами. І звісно, вакцинація, яка вже скоро розпочнеться»,-  додала пульмонолог.

Як розповів директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис, початок вакцинації в області очікується в середині лютого.

«Для проведення вакцинаці створено 14 мобільних груп. Тимчасові пункти вакцинації будуть облаштовані у «ковідних» лікарнях», - розповів Орест Чемерис.

За попередню добу на Львівщині було проведено 1156 досліджень методом ПЛР, підтверджено 146 випадків захворювання на коронавірус. Госпіталізовано 79 осіб, на стаціонарному  лікуванні 1156 пацієнтів, з 109 у реанімаційних відділеннях, 26 – на апаратах ШВЛ.

Зокрема, у Львівській обласній інфекційній лікарні перебуває 125  пацієнтів, у Центрі легеневого здоров'я – 106, у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих – 97, у ЛШМД – 130, у Стрийській міській лікарні – 77, у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи – 61, у Стебницькій міській лікарні – 61.

«Загалом, ліжкова мережа по області становить 3945 місць,  91% - забезпечені киснем», - розповів Орест Чемерис.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: