дивись.info

Чи відповість хтось за вирубку дерев у Жовківському парку

Чи відповість хтось за вирубку дерев у Жовківському парку
Фото з архіву.

Народна депутатка Галина Васильченко скерувала депутатський запит до ГПУ щодо перевірки об’єктивності, тривалості та неупередженості процесу досудового розслідування в кримінальному провадженні через вирубку дерев у Жовківському парку.

У депутатському зверненні зазначається, що Червоноградська місцева прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею 356 ККУ (самоуправство). Йдеться про самовільну вирубку дерев у парку Жовкви, усупереч встановленому порядку. Але 26 липня 2019 року слідчий прийняв рішення закрити кримінальне провадження. 31 березня 2020 року Червоноградська місцева прокуратура скасувала постанову слідчого СВ Жовківського ВП Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області.

Однак станом на лютий 2021 року слідство триває і жодних висновків не було зроблено.

Нагадаємо, що історія з парком у Жовкві розпочалася 2016 року, коли стартувала так звана реконструкція елементів благоустрою. У розділі «Озеленення» технічного завдання, крім зрізання і корчування дерев, була передбачена, наприклад, висадка кущів, 34 кленів, живої огорожі, 2680 саджанців самшиту. Натомість городяни отримали недороблену криву огорожу, так само недороблені доріжки і зрізані дерева. Станом на сьогодні навіть зник проєкт реконструкції, який роками «красувався» на вході до парку, біля недомощених хідників.

Фото з архіву.

2018 року Державна екологічна інспекція у Львівській області провела перевірку у парку і було встановлено невідповідність у частині проєктної документації щодо кількості дерев, які підлягали видаленню та законності зрізки дерев у об’єкті природно-заповідного фонду. Зібрані матеріали було скеровано до місцевого відділку поліції.

А далі, як ми вже знаємо, провадження то відкривали, то закривали, то знову відкривали. За понад два з половиною роки правоохоронці так і не спромоглися встановити чи законно були зрізані дерева, а якщо ні, то винних притягнути до відповідальності.

Тим часом сам парк, який ще донедавна вважався одним з небагатьох в Україні прикладів садово-паркового мистецтва XVII ст., завдяки чому викликав значне наукове зацікавлення, продовжує занепадати. Раніше він знаходився в охоронній зоні Державного історико-архітектурного заповідника «Жовква», ліквідованого 30 вересня 2020 року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.