дивись.info

Рада збільшила гарантований розмір аліментів

Рада збільшила гарантований розмір аліментів

Народні депутати в першому читанні ухвалили законопроєкт №3881, який збільшує мінімальний розмір аліментів, – про це стало відомо під час трансляція засідання Верховної Ради, сторінка законопроєкту на сайті ВР.

«За» висловилися 339 депутатів, «проти» – 0.

У пояснювальній записці законопроєкту зазначається, що сімейне законодавство передбачає додаткові аліментні зобов’язання, які покладаються на родичів дитини – у разі, якщо батьки не можуть сплачувати аліменти.

У 2017 році  мінімальний розмір аліментів від батьків було збільшено з 30% від прожиткового мінімуму для дитини – до 50%.

Натомість, для дітей, які мають право на одержання аліментів з інших членів сім’ї та родичів, розмір аліментів залишається на рівні 30% прожиткового мінімуму.

Станом на 2020 рік мінімальний гарантований розмір аліментів на дитину, який може бути стягнутий з батьків, становить від 929,50 до 1159 грн. Розмір аліментів від інших родичів не може бути меншим, ніж  557,70 – 695,40 грн.

Законопроєкт №3881 встановлює єдиний мінімальний розмір аліментів. Як зазначається, він не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.