В Україні запрацював оновлений Реєстр корупціонерів

комп

У Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) презентували оновлений Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстр корупціонерів).

Про це пише Корреспондент.net.

«Цей реєстр був переданий НАЗК від Мін’юсту в лютому 2019 року. І насправді, до цього оновлення це був частково формальний інструмент, оскільки там був незручний пошук, не було даних про загальну кількість осіб, розподілу за категоріями. Тепер можна реально дізнатися, скількох всього людей засуджено і притягнуто до відповідальності за корупцію в Україні, скількох — за кримінальні злочини, скільки — за вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, і скількох притягнуто до дисциплінарної відповідальності», — розповів глава НАЗК Олександр Новіков під час презентації.

За його словами, розробники оновленого Реєстру створили інтерактивну карту правопорушень, завдяки чому будь-який користувач може побачити кількість осіб, які вчинили їх, у регіональному розрізі.

«Причому не просто загальну кількість, а побачити, скільки осіб вчинили злочини, скільки були притягнуті до відповідальності за порушення конфлікту інтересів, наприклад за незаконне отримання подарунків, тобто в кожній категорії правопорушень», — уточнив Новіков.

Крім того, оновлений Реєстр передбачає введення публічного API. Наприклад, це дає можливість усім учасникам тендерів у Prozorro автоматично отримувати інформацію про те, чи здійснювали певні посадові або юридичні особи корупційні правопорушення. Новіков підкреслив, що це усуває можливість підробляти довідки, а тому й участь осіб, які вчинили такі правопорушення.

Натомість керівник департаменту запобігання і виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач уточнив, що в Реєстрі корупціонерів був створений «внутрішній аналітичний блок», який дозволить Нацагентству швидко обробляти будь-які інформаційні запити, оскільки система автоматично згенерує звіт.

Знайти відомості про людину або компанію в Реєстрі корупціонерів можна за допомогою спеціальних фільтрів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: