дивись.info

У ВООЗ назвали чотири ймовірні сценарії передачі коронавірусу людині

У ВООЗ назвали чотири ймовірні сценарії передачі коронавірусу людині

Сценарій передачі коронавірусу від кажанів через проміжну тварину до людини є найбільш вірогідним. А витік з лабораторії – «вкрай малоймовірний».

Про це йдеться в попередньому варіанті звіту Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо походження коронавірусу, який є у розпорядженні Associated Press, – пише «Українська правда. Життя»

Загалом вчені визначили 4 ймовірні сценарії виникнення коронавірусу та перерахували їх у звіті в порядку ймовірності. 

  • Перший сценарій

Перше місце в списку зайняв шлях передачі коронавірусу від кажанів до людини через проміжну тварину.

  • Другий сценарій

Поширення вірусу безпосередньо від кажанів до людини. Його вчені оцінили як ймовірне, оскільки найближчий родич вірусу, що спричиняє COVID-19, виявили у кажанів. 

Однак в звіті йдеться, що «еволюційна відстань між цими вірусами кажанів і коронавірусу оцінюється в кілька десятиліть, що вказує на відсутню ланку».

  • Третій сценарій

Продукти, його експерти ВООЗ вважають можливим, але малоймовірним способом передача коронавірусу людині.

  • Четвертий сценарій

Через панголіноподібні (ящери), оскільи вони переносять подібні віруси, а також через норки та кішки, оскільки вони сприйнятливі до вірусу COVID-19, тому можуть бути його носіями.

Результати дослідження все одно залишили багато питань без відповіді. у ВООЗ запропонували подальші дослідження усіх чотирьох сценаріїв, крім гіпотези про витік вірусу з лабораторії. У звіті також немає остаточної відповіді на питання, чи почався спалах коронавірусу на ринку морепродуктів в Ухані, де в грудні 2019 року виявили одні з перших випадків захворювання.

Associated Press отримало майже остаточну версію звіту від дипломата з Женеви з країни-члена ВООЗ. Поки не зрозуміло, чи вноситимуть зміни у звіт до його публікації.  Водночас публікація звіту неодноразово відкладалася, тому виникає питання про те, чи намагалася китайська сторона спотворити висновки, щоб Китай не звинуватили в пандемії. 

Нагадаємо, 71% українців вважає, що коронавірус – створений штучно.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.