дивись.info

Відтепер можна мандрувати онлайн у 15 містах, де є володіння князів Острозьких (фото, відео)

Відтепер можна мандрувати онлайн у 15 містах, де є володіння князів Острозьких (фото, відео)

З 2019 року членкині ГО «Братство імені князів Острозьких» — Анастасія Драчук та Олеся Гощук — заснували проєкт,  щоб представити спадщину княжого роду широкій авдиторії.

«Спадщина князів Острозьких займає вагоме місце у нашій історії та культурі. Перемога в битві під Оршею, заснування Острозької академії, видання Острозької Біблії та інші вагомі здобутки прославили княжий рід на весь світ, а легенди про їхні безмірні багатства та сімейні історії вражають й досі», – йдеться у пресрелізі.

Майже три роки тому ініційовано проєкт «Віртуальний музей спадщини князів Острозьких». Це перша спроба об’єднати інформацію про надбання князів у вигляді онлайн платформи для популяризації культурної спадщини княжого роду в інтерактивному форматі. Створення веб-ресурсу та наповнення його матеріалами, здійснено за підтримки Українського культурного Фонду.

Окрім цього, за допомогою сучасних технологій, зокрема методу фотограмметрії, було оцифровано понад 20 автентичних експонатів XIV-XVII ст. Для створення однієї 3D моделі зроблено від 400 до 1500 високоточних фотографій. Також відзнято 5 відео віртуальної реальності, які занурюють глядача в атмосферу міста та розповідають про історію та діяльність роду Острозьких.

У нинішньому році для доповнення віртуального музею була створена інтерактивна карта володінь князів Острозьких – діджитал-платформа для представлення культурної спадщини територіальних володінь князів Острозьких (XII-XVII ст.).

 

Інтерактивна карта – це ефективний та цікавий засіб для онлайн мандрівки найцікавішими містами п’яти країн світу – України, Польщі, Білорусії, Литви та Словаччини, які колись належали княжому роду та до цього часу зберігають своє історичне надбання. Вона стане в нагоді любителям мандрівок, які через карантинні обмеження не можуть активно подорожувати. Завдяки інтерактивній карті можна віртуально побувати в 15 містах, що входили до острозького князівства, та спланувати собі майбутню реальну мандрівку. Проект реалізований за підтримки House of Europe.

Для втілення цифрового проєкту створили живописну карту володінь князів Острозьких. Над нею працював київський художник Юрій Нікітін спільно з історичним консультантом задуму Миколою Бендюком.

Усі світлини: Антон Трофімчук

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.