дивись.info

У львівській лікарні з’явилась методика для вимірювання інтелекту у дітей, вартістю 80 тисяч гривень

У львівській лікарні з’явилась методика для вимірювання інтелекту у дітей, вартістю 80 тисяч гривень
Фото з відкритих джерел

Дитяча лікарня на Орлика у Львові придбала коштовну стандартизовану методику для вимірювання інтелекту у дітей, віком від 6 до 16 років WISC-IV (Шкала інтелекту Векслера для дітей — IV).

Її застосовуватимуть у новоствореному Центрі психічного здоров’я, розповіла лікарка-психіатриня Наталія Железцова 7 липня.

З її слів, WISC-IV (Векслер) – це діагнтостична методика, спрямована на виявлення поточного рівня розвитку інтелекту. Час проведення діагностики становить 90 хвилин роботи з дитиною і 2 години створення наративного звіту спеціалістом-діагностом. А вартість проведення тесту становить тисячу гривень.

Діагностику проводить сертифікований фахівець – практична психологиня, яка пройшла навчальний курс «Основи використання тесту інтелекту у дітей WISC-IV».

І, як пояснив головний лікар медзакладу Дмитро Квіт, методика оцінює здібності та потенціал людини, а також набуті знання і навички, що значно покращує роботу психолога з дитиною.

Читайте також: У дитячій лікарні на Орлика з’явилось дороге обладнання, що на 80% замінює КТ (фото)

«Лікар і батьки  отримують набагато більше, ніж просто визначення балів IQ у дитини. Ця методика вимірює вербальний інтелект, сприйняття і мислення, швидкість обробки інформації, робочу пам’ять. Діагностує як інтелектуальні порушення, так і обдарованість, тобто демонструє відмінності між інтелектуальним функціонуванням дитини і шкільною успішністю. І взагалі, тест може допомогти школам створювати для учнів відповідні умови для навчання і складати індивідуальні плани роботи», – зазначив він.

Психіатриня пані Наталія Железцова водночас додає: методика — це не лише тест на ітелект, а й клінічний інструмент і основа для побудови індивідуальних програм роботи лікаря з дитиною. Адже його можна проводити навіть дитині, яка не вміє читати і писати, має легкі логопедичні проблеми, або не вимовляє певні звуки.

Читайте також: У львівській лікарні обстежують діток із постковідним синдромом

Комплексна вартість методики, яка була придбана коштом лікарні, понад 80 000 гривень.

Нагадаємо, у консультативній поліклініці міської дитячої клінічної лікарні, що на вул. Орлика, запрацював Центр психічного здоров’я для дітей та підлітків, віком до 18 років у квітні нинішнього року. Тут надають комплексну медичну та психологічну допомогу дітям та підліткам з психологічними проблемами, проводитимуть діагностику, реабілітацію, психокорекцію, логокорекцію – тобто повний супровід дітей, а також сімейне консультування та психологічну підтримку.

Читайте також: Що таке дитяча залежність і як з нею боротись

Зараз, каже Дмитро Квіт, Центр приймає понад 200 дітей і підлітків на місяць.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.