Як отримати сертифікат про вакцинацію проти коронавірусу у «Дії»

photo-1517898078300-58d1b9edf4a2-668x445
Фото (ілюстративне), з відкритих джерел

Європейський Союз визнав українські COVID-сертифікати.

Європейський Союз визнав українські COVID-сертифікати.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, на пресконференції розповів, як отримати документ через портал «Дія», передає РБК-Україна.

Як отримати COVID-сертифікат в «Дії»:

  • встановити застосунок «Дія»;
  • перейти в розділ «Послуги», бо на відміну від паспортів та водійських прав, COVID-сертифікат — це послуга.

Він пояснив, що потрібно надіслати запит до реєстру, щоб сформувати сертифікат. Бо це медична інформація і вона не буде відображена, якщо не зробити запит та електронний підпис.

«Не потрібно з електронним підписом ходити в держоргани. Ви можете згенерувати підпис в «Дії». Для цього потрібно тільки ваше обличчя. І виконати кілька дій. Біометрія вашого обличчя порівнюється з біометрією в реєстрі. Це займає декілька секунд — і ви отримуєте підпис», — розповів Федоров.

Зазначимо, у порталі «Дія» вказано, що послуга «COVID-сертифікат» знаходиться в стадії розробки.

Для українців будуть доступні відразу два COVID-сертитфікати в додатку «Дія». Один із них буде міжнародний, а інший — внутрішній.

«Ми хочемо бути першими у всьому і тому в нас генерується не один ковідний сертифікат, а два. Один для того, щоб подорожувати за межі нашої країни, до Європейського союзу, а інший сертифікат внутрішній», — зазначив міністр.

Чим відрізняються COVID-сертифікати

В міжнародному ковідному сертифікаті більше медичної інформації. Це потрібно, щоб європейські фахівці могли все перевірити і візуально і технічно. Там немає фото.

У внутрішньому сертифікаті менше медичної інформації і є фото. Як і інші документи, можна перевіряти через QR-код, без спеціального обладнання.

Навіщо два сертифікати

За словами міністра, внутрішній сертифікат розроблений на випадок посилення карантинних вимог в Україні через погіршення ситуації з коронавірусом.

«Якщо з’явиться ситуація, де потрібний буде COVID-сертифікат в середині країни, не потрібно буде показувати паспорт або інший документ громадянина України. Тому що в внутрішньому сертифікаті буде фото», — пояснив Федоров.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: