• USD: 41.60
  • EUR: 40.80

Актуальні теми:

Підтримати

На Львівщині безбар'єрні менше половини соціальних об'єктів

На Львівщині безбар'єрні менше половини соціальних об'єктів

Такі дані обласного моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів і послуг для осіб з інвалідністю, який провела Львівська обласна державна адміністрація.

Про це повідомляє ЛОДА.

«За кілька місяців, орієнтовно, до кінця вересня управлінці департаменту архітектури та розвитку містобудування обстежили 1923 об’єкти. Це – лікарні, школи, центри соцзахисту, центри зайнятості, суди, вокзали та аеропорт, а також ЦНАПи та приміщення пенсійного фонду. Найбільша кількість приміщень є доступними для людей з обмеженими можливостями та інвалідністю є наразі серед державних установ та приміщень міських/сільських рад, а також освітніх закладів. Сто відсотків безбар’єрними є споруди цивільного захисту. Всі інші приміщення так чи інакше потребують доопрацювання у напрямі створення безбар’єрного фізичного простору», - каже начальник управління містобудування та архітектури департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Віктор Ващук.

Моніторинг та оцінка ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю на Львівщині, як і в кожній області, провели у межах Плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Критерії такого заходу прописані затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 р. №537.

Моніторинг є тільки першим кроком виконання плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Всі бар’єрні простори, кажуть у департаменті, за наступні два роки мають стати максимально доступними для всіх категорій населення. Нагадаємо, днями у межах співпраці з Турецькою агенцією зі співробітництва та координації (ТІКА) пандус встановили і в будівлі Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької у Львові.

Загалом у всіх 73 об’єднаних територіальних громадах Львівської області обстежили 1923 закладів. З переліком за галузями та результатами перевірок можна ознайомитися - у таблиці:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: