Наступна хвиля захворюваності на коронавірус може бути стрімкішою - епідеміологиня

image67174401-db0e3372
Фото: ЛМР.

Епідеміологічна ситуація на Львівщині щодо захворюваності на коронавірусну інфекцію частково стабілізувалася і медики фіксують зниження рівня захворюваності.

Про це під час брифінгу розповіла заступниця директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Марія Озірковська.

«До прикладу, за вчорашню добу на Львівщині було зареєстровано 300 нових випадків захворювань на коронавірус. За весь час ми маємо понад 218 тисяч підтверджених випадків захворювання», - розповіла Марія Озірковська.

Водночас, смертність від коронавірусу утримується на високому рівні.

«Загалом на Львівщині від коронавірусу померло понад 5900 осіб. Зокрема за вчорашню добу у стаціонарах області померло 13 людей», - розповіла епідеміологиня.

Зараз, на стаціонарному лікуванні перебувають 1188 осіб. З них понад 120 перебувають у реанімаціях, 44 пацієнти перебувають на апаратах ШВЛ.

«Ми повинні продовжувати дотримуватися всіх заходів адаптивного карантину та локдауну для невакцинованих,  щоб захиститися від нового штаму «Омікрон», який найближчим часом вже циркулюватиме в Україні. За інформацією ВООЗ, цей штам поширюється набагато швидше від попереднього відомого штаму «Дельта». Тому цілком імовірно, що наступна хвиля захворюваності може бути стрімкішою», - розповіла Марія Озірковська.

Вона додала, що наразі за даними спостережень за хворими на новий штам, його клінічний перебіг, є легшим, особливо серед вакцинованих пацієнтів.

«Основними симптомами, які на сьогодні фіксуються є загальна слабкість, нічне пітніння, підвищення температури а також сухий кашель і ломота в тілі», - розповіла Марія Озірковська.

Вона нагадала, що ВООЗ змінила свою думку щодо третьої дози вакцини від коронавірусу і рекомендує її проводити з метою профілактики поширення штаму «Омікрон».

«В Україні триває вакцинація третьою дозою. На Львівщині третьою дозою вакциновані вже 33 людини. Це люди з імуносупресією, які борються з ВІЛ-інфекцією, онкозахворюваннями та іншими важкими супутніми хворобами. Окрім того, нагадаємо, що згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я від 22 грудня, в Україні запроваджують ревакцинальну дозу вакцини проти COVID-19 для медичних працівників та співробітників будинків інтернатного типу. Наказ вступає в силу через місяць», - розповіла Марія Озірковська.

Щодо доступності третьої дози вакцини для всіх охочих, то як розповіла епідміологиня, наразі про це інформації від МОЗ немає.

Як повідомляли раніше у МОЗ, отримати ревакцинальну дозу медики та співробітники будинків інтернатного типу можуть через 6 місяців після другого щеплення від COVID-19. Для ревакцинальної дози використовуватимуть лише м-РНК-вакцини – Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною щеплена людина.

Отримання додаткової дози для людей, в яких через важкі супутні хвороби міг не сформуватися належний імунний захист, залишається без змін. Вони можуть зробити третє щеплення через 28 днів після основного курсу щеплень без продовження терміну дії сертифіката.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: