Одноразові пакети в українських крамницях відсьогодні породожчали

93_main
Фото: Главком

З першого лютого пластикові одноразові пакети у магазинах подорожчали.

Про це нагадали в Міністерстві економіки України.

Таке рішення Уряд ухвалив торік у грудні, аби обмежити обіг пластикових пакетів та покращити екологічну ситуацію в країні, пояснюють у відомстві.

Так, мінімальні роздрібні ціни на пакети із стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг становитимуть:

  • 2,00 грн – пакет без ручок і бокових складок;
  • 2,50 грн  –  пакет без ручок, але  з боковими складками або з ручками без бокових складок;
  • 3,00 грн –  пакет з ручками і боковими складками.

Нагадаємо, що згідно із законом «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» з червня 2021 року забронили безкоштовне розповсюдження пластикових кульків у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування. Пластними в Україні вони стали з десятого грудня торік.

Водночас ці вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка до першого січня 2023 року.

Крім того, з десятого березня нинішнього року забороняється розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (із стінками товщиноюменше 15 мікрометрів), тонких (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: