У Мінфіні запевнили, що гроші на зарплати лікарям у бюджеті є

карантин
ілюстративне фото, з архіву редакції.

Коштів у бюджетах більш ніж достатньо для виплати збільшеної заробітної плати українським лікарям.

Про це в інтерв’ю «Економічній правді» сказав міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє пресслужба відомства.

«Ми порахували реальну потребу в коштах на ці цілі, але НСЗУ платить за послуги. Є складне питання, як реалізувати ухвалене Президентом рішення про збільшення реальних зарплат лікарів і медсестер. Зараз цьому питанню приділена максимальна увага Президента, Прем’єр-міністра та міністра охорони здоров’я. Цього місяця це буде лакмусом того, як чітко відреагували на місцях. Я ще раз підкреслюю: коштів більш ніж достатньо», — сказав Марченко.

Очільник Мінфіну додав, що є «навіть буферний запас коштів на випадок», і їх МОЗ готовий надати, щоб це рішення було реалізоване повною мірою.

При цьому він назвав «помилками системи» випадки, коли лікарів нібито просять «добровільно» писати заяви про переведення на пів ставки, на 0,2 ставки, хоча при цьому вони працюють повну зміну.

«Це не може мати масовий характер. Навіть якщо такі випадки є, то є спосіб, як на це відреагувати та вирішити проблему. Тут дуже багато залежить від керівників медичних закладів і від їх взаємодії з НСЗУ», — зауважив Марченко.

Нагадуємо, з першого січня розмір мінімальної заробітної плати у державних та комунальних медичних закладах встановлений на рівні 20 тис. грн для лікарів та 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу. У програмі медичних гарантій закладено додаткове фінансування (+34 млрд грн), якого вистачить на підвищення рівня оплати праці.

У разі, якщо медзаклад з об’єктивних причин не здатен забезпечити мінімальний рівень зарплатні – йому буде надане додаткове фінансування. Але МОЗ перевірятиме, який обсяг коштів лікарня отримала від НСЗУ та який відсоток від цієї суми спрямований на зарплати. Лікарні, які мають значні залишки коштів на рахунках, але чомусь не спрямовують їх на виплату зарплат, перевірить Держаудитслужба.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: