Розробники СhatGPT випустили «креативніше» оновлення мовної моделі ШІ

OpenAI, яка є творцем ChatGPT, випустила наступне покоління моделі штучного інтелекту — GPT-4. Вона зможе роз'язувати складніші завдання та точніше відповідати на запитання.
Про це анонсували у компанії.
Якими будуть оновлення?
Якщо порівнювати із попередньою версією, то нейромережа тепер зможе опрацьовувати не тільки текст, а й зображення, особливо це актуально для незрячих чи людей із вадами зору. Поміж цим, ШІ зможе складати професійні та академічні текси.
Але розробники кажуть, що по світлинах відбуватиметься аналіз, а от відповідь буде текстовою. Нова версія також може приймати та створювати довші записи — до 25 тисяч слів.
Наприклад, віртуальний асистент для людей з вадами зору Be My Eyes вже використовує GPT-4 для опису того, що міститься на надісланому користувачем зображенні, але це поки не доступно для всіх користувачів чатбота.
GPT-4 може інтерпретувати відносно складні графічні елементи, йдеться у технічному завданні.
Як це працюватиме з фото?
TechCrunch дослідили це на прикладі зображення холодильника. Там кажуть, що надіслана світлина продуктів у ньому допоможе віртуальному помічникові визначити, про що саме йдеться, а також запропонувати рецепт із цих інгредієнтів.
«Інструмент також може запропонувати кілька рецептів цих інгредієнтів і надіслати покроковий посібник щодо приготування», — пишуть там.
Досі є певні недоліки
Сем Альтман, гендиректор OpenAI, пояснює, що над GPT-4 потрібно ще попрацювати.
here is GPT-4, our most capable and aligned model yet. it is available today in our API (with a waitlist) and in ChatGPT+.https://t.co/2ZFC36xqAJ
— Sam Altman (@sama) March 14, 2023
it is still flawed, still limited, and it still seems more impressive on first use than it does after you spend more time with it.
«Він все ще має недоліки, все ще обмежений, і він все ще здається більш вражаючим при першому використанні, ніж після того, як ви проводите з ним більше часу», — пояснив він.
Дослідницька лабораторія вже відкрила список очікування на отримання API GPT-4 для розробників.
Що таке ChatGPT?
Це штучний інтелект, завдяки якому можна генерувати нову інформацію. Чатбот заснувала компанія OpenAI — американська лабораторія досліджень штучного інтелекту — у листопаді торік.
ChatGPT — це комбінація масштабної статистичної моделі мови та штучного інтелекту, себто бот може генерувати не лише відповіді на будь-які запити, але й нову інформацію.
Від дня запуску ШІ продовжує вдосконалюватися. Завдяки цій програмі можна вирішити низку проблем компаній. У ChatGPT можна налаштовувати рекламу, писати тексти, створювати програмний код. Словом, цей бот «намагається» робити усе те, що й людина.
Чатбот працює у понад півтри сотнях країнах. Доступ до ШІ є заблокованим на росії, у білорусі, Афганістані, Ірані, Китаї та Венесуеллі.
Віднедавна він почав роботу в Україні, до цього країна потрапляла під санкції, пов'язані із анексією росією ОРДЛО та Криму.
Нагадуємо, наша редакція ІА Дивись.info розпочала співпрацю зі ШІ. Завдяки ChatGPT розповідаємо про скандали у Львові, а також все, що знає про місто нейромережа.
Коментарі