У Львові 24-річному захисникові встановили біонічний протез руки

344046868_200867302731673_5975026147710935503_n
Фото: Перше медичне об'єднання Львова

У Львові встановили біонічний протез руки воїнові Олександрові із Київщини. Він втратив кінцівку на Донеччині. Захисник вже навчився користуватися ним і повернувся знову на фронт.

Про це повідомили у реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ, який діє на базі Першого медичного об'єднання Львова.

«Олександр брав участь у звільненні Чернігівщини, бив ворогів на запорізькому напрямку, а згодом — і на донецькому. Там і втратив праву руку. У той день разом із побратимами хлопець вирушив звільняти одне із сіл поблизу Сіверська — це Бахмутський район. Кулемет танка, в якому їхали бійці, заклинив. Щоб його перезарядити, Олександр вибрався з машини. Саме в той момент у танк влучила ворожа міна. Олександр отримав множинні поранення: багатоуламкові пошкодження боку, поламані ребра, пробиті легені та посічена рука», — розповідають медики.

Після того, як побратими надали Олександрові домедичну допомогу, пораненого воїна доправили до лікарні у Краматорську. Тут чоловікові ампутували кінцівку. Згодом Олександр пройшов низку операцій, провів місяці у лікарнях в Дніпрі та Києві.

Читайте також: Протези для воїнів: у Львові фахівці зі США вперше впровадили практику роботи із ліктями нового покоління

Після завершення лікування Олександр мріяв про сучасний біонічний протез. Такий дає змогу повернути руці дрібну моторику.

«Молодий чоловік навчився керувати своєю біонічною кінцівкою і вже з нею повернувся на фронт, бо щодня хоче наближати нашу перемогу 🇺🇦. Вдома на нього чекає дружина та п’ятирічний син, для якого татко вже — супергерой», — кажуть у Першому ТМО.

Фото: Перше ТМО Львова

Біонічний протез Захисник отримав завдяки компанії з розробки інтегральних мікросхем Renesas Electronics в Україні.

Про Центр НЕЗЛАМНІ

Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) — місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. Окрім того, у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Проєкт реалізується Першим медичним об’єднанням Львова та Львівською міською радою за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

Напрямок протезування центр НЕЗЛАМНІ запустив торік, відкривши мобільну майстерню. Разом з майстернею центр НЕЗЛАМНІ отримав 200 протезів. Так, нещодавно протез руки отримала перша дитина. Це 13-річний Дмитро, син воїна ЗСУ. Він втратив руку, коли допомагав мамі по господарству. У підлітка міоелектричний протез. Керувати ним він зможе за допомогою міодатчиків, які кріпляться до м’язів руки. Його виготовила німецька компанія.

Протезування у Львові

У березні теперішнього року у Львові відкрили майстерню, що дасть змогу встановлювати сотню протезів кожного місяця.

До команди протезистів уже приєдналися пацієнти, які втратили кінцівки через війну, зокрема, військові. Загалом у команді працюють вісім фахівців. Це як протезисти із багаторічним досвідом роботи, так і молоді спеціалісти. Серед них Ілля Пилипенко – танкіст, що втратив ногу в бою. Захисник лікується у центрі НЕЗЛАМНІ. Невдовзі він отримає протез, а потім, пройшовши навчання, допомагатиме таким, як сам.

Від вересня 2022 року встановлено більше сотні протезів, десять з яких – біонічні протези рук.

Клініка протезування

Окрім цього, на базі одного із медзакладів у Львівській області відкривають Superhumans Center, де для українських воїнів та цивільних буде доступною лабораторія з виготовлення та збирання протезів, департамент фізичної реабілітації, відділення психологічної підтримки, а також басейн для реабілітації. Тут працюватимуть висококваліфіковані українські фахівці, вони також переймають досвід медиків провідних клінік зі всього світу.

Для людей, які постраждали через воєнні дії, усі послуги тут будуть безкоштовними. Двом українським воїнам, які втратили на війні руки, ще до відкриття центру встановили біонічні протези від британської компанії. Щоб стати у чергу на протезування, необхідно заповнити анкету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: