пригожин і кадиров хочуть звинуватити Міноборони росії у провалі в Бахмуті, – американські аналітики

6bd5c39-59bfbea-756148418178331--1-
Фото з Телеграму Кадирова

Засновник ПВК "вагнер" євген пригожин і глава чечні рамзан кадиров, ймовірно, мають на меті представити міноборони рф і регулярні російські війська як неефективні та створити умови для того, щоб звинуватити міноборони у російських невдачах в районі Бахмута

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 6 травня.

Як пишуть американські аналітики, засновник ПВК "Вагнер" євген пригожин і глава чеченської республіки рамзан кадиров 6 травня заявили про намір, щоб 10 травня чеченські війська "Ахмат" замінили сили Вагнера в Бахмуті.

пригожин навіть адресував листа міністру оборони росії сергію шойгу, в якому заявив, що «Вагнер» здасть свої позиції підрозділам «Ахмата» рівно опівночі 10 травня. За словами пригожина у «Вагнера» повністю вичерпаний бойовий потенціал. Він висловив упевненість, що сили Ахмата зможуть захопити решту 2,5 квадратних кілометрів Бахмута, які залишаються під контролем України. 

У свою чергу кадиров звернувся з листом до президента росії володимира путіна, в якому заявив про свою готовність взяти Бахмут, і запевнив, що чеченські підрозділи разом з міноборони росії вже працюють над стратегією, щоб чеченці замінили позиції Вагнера.

Втім, на думку аналітиків Інституту вивчення війни, пригожин і кадиров, ймовірно, мають на меті представити міноборони росії та регулярні російські війська як неефективні та планують їх звинуватити у всіх невдачах в районі Бахмута. 

У рішенні пригожина передати відповідальність за Бахмут силам свого колеги-силовика навмисно не згадуються російські повітряно-десантні війська, які вже діють на північному і південному флангах "Вагнера" навколо Бахмута.

Це рішення відображає недовіру пригожина до російського військового командування, позиціонує його як незалежного від російського військового істеблішменту і дозволяє йому зберегти обличчя, якщо сили "Вагнера" не зможуть захопити Бахмут, та уникнути повторення ситуації із захопленням Соледара, коли міноборони росії взяло на себе відповідальність за те, що, за словами пригожина, було успіхом "Вагнера".

кадиров, у свою чергу, міг би отримати вигоду з позитивного репутаційного ефекту від участі в такій гучній операції, спираючись на особисту популярність пригожина.

Перехід від "Вагнера" до "Ахмата" може також створити умови для звинувачення мо рф у майбутніх невдачах. Якщо "Ахмат" зіткнеться з тими ж труднощами, що й "Вагнер", і не зможе повністю захопити Бахмут, пригожин і кадиров зможуть звинуватити мо рф у тому, що воно не змогло належним чином підтримати їхні зусилля".

З іншого боку, відзначається у звіті ISW, якщо російське мо не дозволить силам "Ахмата" змінити "вагнерівців", оскільки незрозуміло, чи зможуть пригожин і кадиров здійснити цей маневр без підтримки міноборони, обидва силовики та їхні союзники, ймовірно, висунуть припущення, що якби російське мо підтримало їх, чеченські силовики швидко захопили б Бахмут.

Нагадаємо, раніше американські аналітики відзначали, що росіяни змінили пріоритет захоплення Бахмута на підготовку до контрнаступу ЗСУ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: