Європарламент закликав НАТО запросити Україну до Альянсу

нато4

У четвер, 15 червня, Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій просить НАТО запросити Україну приєднатися до організації. Однак процес приєднання може розпочатися після закінчення війни.

Про це повідомили в пресслужбі Європарламенту.

Там розповіли, що за проголосувало 425 депутати, проти – 38, а утрималося – 42 людей. До того ж, представники Європейського парламенту підкреслюють, вони очікують, що «процес приєднання розпочнеться після закінчення війни та буде завершено якомога швидше».

Крім того, в Європарламенті підкреслили, що поки не буде досягнуто повного членства, ЄС та його країни-члени разом із союзниками по НАТО та партнерами-однодумцями, вони повинні тісно співпрацювати з Україною, щоб розробити тимчасові рамки для гарантій безпеки.

За словами депутатів, інтеграція України як до НАТО, так і до Європейського Союзу посилить регіональну та глобальну безпеку та зміцнить зв’язки між Україною та євроатлантичною спільнотою.

Нагадуємо, раніше ми повідомляли, що Європарламент визнав воєнним злочином підрив росіянами Каховської ГЕС.

Що відомо про вступ України до НАТО

30 вересня 2022 року Україна підписала заявку на вступ до Північноатлантичного альянсу за пришвидшеною процедурою.

Президенти дев’яти країн Північноатлантичного Альянсу з Центральної та Східної Європи опублікували спільну заяву, в якій засудили анексію Росією українських територій і закликали НАТО суттєво збільшити військову допомогу Україні.

Водноча заява України про прискорений вступ до Північноатлантичного альянсу стала несподіванкою для адміністрації президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена.

12 травня 2023 року Сенат Польщі ухвалив резолюцію щодо членства України в Північноатлантичного альянсу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: