Американські аналітики пояснили, чим атаки по кораблях рф допоможуть українському контрнаступу

15_main-v1691218111

Удари українських сил по російських військово-морських цілях є частиною цілеспрямованої кампанії, спрямованої на створення сприятливих умов для проведення більш масштабного контрнаступу.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни ISW.

4 серпня українські війська завдали удару по російському нафтовому танкеру з військово-морського безпілотника. Характер і місце атаки на кораблі свідчать про те, що українські сили мали намір вивести корабель з ладу, не спричинивши значних екологічних наслідків. Українські війська протягом тривалого часу націлювалися на Керченський міст, щоб погіршити матеріально-технічне забезпечення російських військ на півдні України.

Читайте також: Британська розвідка підтвердила пошкодження десантного корабля рф

Окрім цього, атака на SIG є частиною плану по виведенню з ладу кораблів, залучених до постачання російських військових сил, а розташування атаки поблизу мосту свідчить про те, що це було частиною більшої спроби порушити логістику росії вздовж ключової російської наземної лінії зв’язку. Порушення тилового забезпечення росіян сприятиме легшому та продуктивнішому контрнастуру ЗСУ.

При цьому, в Україні наголосили, що удари по суднах поблизу чорноморських портів росії – виважена відповідь на триваючі російські удари по Одесі. 

Контрнаступ України

Російський інформаційний простір об’єднуються навколо наративних спроб кремля зобразити український контрнаступ як провал. Рос ЗМІ значно перебільшують втрати України та применшують російські.

Російські видання все частіше неправдиво представляють українські контрнаступальні операції як серію невдалих українських штурмів по всій лінії зіткнення. 

Начальник ГУР Кирило Буданов розповів про просування ЗСУ під час наступу. Він повідомив, що наступальні дії України на фронті тривають. На Бахмутському напрямку трохи швидше, ніж на півдні, але час покаже, резюмував він.

Буданов додав, що Болгарія передала нам значну кількість зброї, але головне – збільшує обсяги виробництва нових боєприпасів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: