Бельгія надасть F-16 для навчання українських пілотів

shh
F-16. Фото з відкритих джерел

Бельгія братиме участь у підготовці українських пілотів на винищувачах F-16. Це рішення уряду країни, яке ухвалили 15 вересня.

Про це повідомив міністр оборони Бельгії Людівін Дедондер, цитує його Le Soir.

Зазначається, що шість українських інструкторів і чотири фахівці з планування місій пройдуть підготовку в Бельгії.

Найближчими тижнями Міністерство оборони Бельгії направить групу з трьох військовослужбовців у навчальний центр для українських пілотів F-16 у Данії, яка надала для цього свою авіабазу Скрюдструп на півдні країни.

Наступного року Бельгія планує відправити до Данії два двомісні навчально-тренувальні літаки типу F-16B для підвищення кваліфікації, а також контингент із близько 50 військовослужбовців, переважно технічного персоналу, які відповідатимуть за розгортання літаків F-16.

Нагадаємо, наприкінці серпня нинішнього року Данія почала навчання першої групи українських пілотів на винищувачах F-16. Цього ж місяця президент України Володимир Зеленський анонсував, що Португалія підтвердила готовність долучитися до підготовки українських пілотів та інженерного складу на літаках F-16.

Довідка

Літак F-16 є легким багатоцільовим винищувачем, який розробила компанія «General Dynamics» для Повітряних сил США. F-16 було створено ще 48 років тому. Однак він до сьогодні залишається основою повітряних сил багатьох країн світу.

Основні особливості цього літака є безкаркасний купол для гарної видимості, бічний джойстик для полегшення керування під час маневрування, катапультне крісло, яке може відхилятися на 30 градусів від вертикалі, щоб зменшити вплив перевантажень на пілота.

Крім того, F-16 містить також систему керування fly-by-wire яка допомагає стабілізувати управління польотом. Вперше ця система була встановлена саме на цьому літаку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: