У Львові відбудеться Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев – 2023»

З 5 по 10 жовтня у Львові проходитиме Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев – 2023». Цього року подія буде спрямована на меморіалізацію героїчної боротьби українського народу, загальнолюдське прагнення до свободи та демократії. Театралізоване відкриття фестивалю відбуватиметься на площі перед Львівським університетом (вул. Університетська) 5 жовтня о 16:00 год.

Про це повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

Там розповіли, що цьогоріч фестивалю виповнюється 34 роки. За ці роки фестиваль став національним надбанням театрального мистецтва, здобув репутацію в міжнародному театральному житті України та Європи загалом.

Яким буде театральний фестиваль у 2023 році?

З початком повномасштабної війни багато театрів України перелаштували свою діяльність, але разом з тим продовжили свій творчий пошук та рефлексували на події 2022-2023 років.

Цього року фестиваль «Золотий Лев» стане майданчиком в більшості для показу вистав українських театрів, прем’єри яких були після 24 лютого 2022 року.

Гасло фестивалю: «Театр – мистецтво нескорених».

На фестивалі можна буде побачити театри зі Львова, Києва, Вінниці, Луганська, Сум, Кропивницького, Чернігова, Херсона. Також будуть театри з інших країни: Чехії, Франції та Данії.

Сценічні вистави відбуватимуться в театрах Львова: театр «Воскресіння», театр ім. Леся Курбаса, Перший театр, театр ім. Марії Заньковецької, а також у Будинку Офіцерів. Однак традиційної карнавальної ходи не буде.

У межах фестивалю проведуть додаткові події. Зокрема дискурс на тему: «Війна і театр: реалії і можливості» за участі представників театральної спільноти з різних міст України. Крім того, протягом всього фестивалю діятиме український павільйон Паризького квадрієнале сценографії 2023 «Сад живих речей» від провідних сценографів України.

Програму фестивалю можна переглянути за посиланням. А квитки вже придбати тут.

Довідка

Фестиваль «Золотий Лев – 2023» відбувається ще з 1989 року, а свою назву фестиваль отримав у 1992 році вже, як повноцінний фестиваль України. І вже по суті перший «Золотий Лев» виразно сформувався, як фестиваль театрального експерименту.

У 1994 році саме слово експеримент стало ключовим у концепції фестивалю. Тоді він став першим фестивалем молодіжного експериментального театру. З 1996 року подія проводилася під девізом «Класика очима експерименту».

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Львові відбудеться Unlock Ukraine 2023.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Інші події

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: