Санаторна школа-інтернат у Винниках стане науковим ліцеєм
До 2027 року Винниківську загальноосвітню санаторну школу-інтернат І – ІІІ ступенів мають переформатувати науковий ліцей, де одним із профілів буде робототехніка.
Про це повідомили у департаменті освіти та науки Львівської обласної військової адміністрації.
Там розповідають, що два роки тому заклад здобув можливість облаштувати STEM-кабінет (кабінет робототехніки). Бюджет проєкту склав 415 тисячі гривень, з яких 200 тис. грн виділили з обласного бюджету, 127 тис. – з бюджету Винник, і 88 тис. – спонсорські кошти.
Кабінет складається з двох приміщень. В одному приміщенні є стемлабораторія, яку використовують на уроках біології, хімії та фізики, в іншому – діє цифровий навчальний центр, де учні можуть користуватися ноутбуками, планшетами, проєктором, принтером, навчатися дистанційно, відвідувати уроки журналістики. У зимовий і літній період у кабінеті відбуваються денні безкоштовні табори.
Також у школі відремонтували укриття, яке розраховане на 600 осіб і вміщує усіх учнів та персонал.
Наукові ліцеї на Львівщині
В регіоні готують до переформатування у наукові ліцеї заклади у Львові, Сокалі та Бориславі. Тут школярі зможуть опановувати інформаційні технології, робототехніку, біотехнологію та фундаментальні науки.
Для того, аби школи перетворити у такі наукові ліцеї, необхідна матеріально-технічна база та підготовка педагогічного персоналу.
Читайте також: Що таке цифрова грамотність та навіщо вона українським школярам
У листопаді торік Львівська обласна рада прийняла рішення переформатувати дві санаторні школи області на наукові ліцеї, зокрема, Винниківську санаторну школу та Львівську санаторну школу ім. Б.-І. Антонича (тепер – Львівський науковий ліцей ім. Б.-І. Антонича).
Як зазначив Олег Паска, який очолює департамент, упродовж наступних п’яти років (до 2027 року), учнів санаторних шкіл поступово переведуть в заклади загальної середньої освіти за місцем проживання, а в наукових ліцеях навчатимуться учні, які здобуватимуть профільну освіту. Працівники санаторних шкіл, в тому числі медичний персонал, залишаються працювати.
Читайте також: «Будемо друзями», або Коли українських школярів навчатимуть роботи
Шкільна освіта має поділитись на три рівні
Як пояснюють в ОВА: згідно зі змінами до Закону «Про повну загальну середню освіту», які набули чинності 2021 року, до 2027 року в Україні мають впровадити реформу системи освіти (або реформу Нової української школи, себто НУШ).
Тож з 2027 року шкільна освіта має поділятися на три рівні:
- початкову (1-4 роки навчання);
- базову (5-9 роки навчання). Базова школа називатиметься гімназією;
- старшу профільну школу (10-12 роки навчання) – називатиметься ліцеєм.
В окремих випадках початкова школа може входити в склад гімназії або ліцею. Так само ліцей може містити в собі гімназію і початкову школу.
Раніше ми розповідали, що в українських школах розглядають формат двомовного викладання предметів, сказав гендиректор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти України Олег Єресько.