13-річну дівчинку у Львові влаштували у дитячий будинок сімейного типу

close up of child hands with paper family cutout
ілюстративне фото з відкритих джерел

Сьогодні виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про влаштування дівчинки, позбавленої батьківського піклування, на виховання та спільне проживання у дитячий будинок сімейного типу.

Про це повідомляє місцева влада.

Як розповіли в управлінні «Служба у справах дітей», дівчинці 13 років, вона з Донецької області і їй довелося пережити жахи війни. З початку повномасштабного вторгнення, завдяки підтримці та допомозі волонтерів, дитина приїхала до Львова та перебувала у Центрі соціальної підтримки для дітей та сімей «Рідні» Львівської міської ради.

«Радію, що дитина має родину. Це наш чудовий дитячий будинок сімейного типу, де дівчинка отримуватиме любов, турботу, піклування та усе, чого їй так бракувало. Нагадую, що триває пошук кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі та патронатні вихователі. Тому, якщо ви відчуваєте, що можете подарувати дітям родину, звертайтесь до нашої команди», - говорить в.о. начальника управління «Служба у справах дітей» Львівської міської ради Володимир Фридрак.

Дитячий будинок сімейного типу

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Загальна кількість дітей (власних та вихованців) у дитячому будинку не повинна перевищувати 10 чоловік.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі I-IV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

Влаштування дітей у дитячий будинок сімейного типу проводиться з урахуванням віку батьків-вихователів та дітей, за умови що на час досягнення обома батьками-вихователями пенсійного віку всі вихованці досягли віку вибуття з дитячого будинку сімейного типу. У разі досягнення пенсійного віку одним з батьків-вихователів час перебування дітей визначається за віком молодшого з батьків. В окремих випадках за згодою сторін дитячий будинок сімейного типу може функціонувати і після досягнення батьками-вихователями пенсійного віку, але не більше ніж протягом п’яти років.

Не допускається одночасне застосування різних форм влаштування дітей удитячий будинок сімейного типу, крім випадків, коли батьки-вихователі перебувають з підопічним у сімейних чи родинних відносинах.

На виховання та спільне проживання у дитячий будинок сімейного типу влаштовуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на відповідній адміністративно-територіальній одиниці або перемістилися з тимчасово окупованої території чи району проведення антитерористичної операції.

Довідка

У Львівській громаді функціонує 11 дитячих будинків сімейного типу, де виховується 78 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, а також 15 прийомних сімей, де виховуються 24 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: