У Львові відбудуться благодійні поетичні читання Юлії Мусаковської

У п'ятницю, 1 березня в «Мистецькій Бібліотеці» у Львові відбудуться благодійні поетичні читання «Гостре каміння слів» української поетки Юлії Мусаковської. В межах події збирають кошти на потреби українських військових.

Про це ІА Дивись.info повідомили в «Мистецькій Бібліотеці».

Під час події авторка читатиме свої поезії різного часу, зокрема з останньої поетичної книжки «Бог свободи». Саме ця збірка у травні цього року має вийти англійською у США (Arrowsmith Press), а вірші з неї вже перекладені десятками інших мов. Крім того, разом з поеткою на події поміркують про особливість поезії під час війни, а також любов та підтримку в такий нелегкий час.

«Мова, якою говоримо про війну, гостра й холодна, вона не потребує прикрас чи переінакшень, вона пряма та різка, як постріл. Здається, що нею не напишеш поезії, не поговориш про любов чи надію.Але ми живемо у цій мові роками – і хоч слова її зараз схожі на каміння, ми не розівчилися говорити ними про те, що важливе для нас і дає нам силу. Те, за що варто боротись», зазначили в «Мистецькій Бібліотеці».

У межах заходу відбудеться збір коштів на потреби бригадної артилерійської групи бригади спеціального призначення «Азов».

До того ж, в організатори події підготували подарунки для тих, хто долучиться до збору. Так, серед усіх, хто задонатить від 200 гривень розіграють збірку Юлії Мусаковської «Полювання на тишу», яка вийшла у 2014 році. А за найбільший донат бібліотека подарує ілюстрацію «Кров аличі», яку створила художниця Анастасія Аврамчук до поезії авторки спеціально для цієї події.

Для того, щоб долучитися до розіграшу обов’язково потрібно надіслати скріншот донату у приватні повідомлення Мистецькій Бібліотеці. Розіграш проведуть 4 березня.

Детальніше про умови благодійного розіграшу читайте тут. Підтримати збір можна вже: Приват: за посиланням, та Моно: за посиланням.

Співорганізатори: Львівська Муніципальна Бібліотека і Літературне роз'єднання «Грань».

Захід є вже третій в межах циклу благодійних літературних подій у Мистецькій Бібліотеці.

Довідка

Юлія Мусаковська – українська поетка та перекладачка, яка народилася та мешкає у Львові. Авторка поетичних книжок: «На видих і на вдих», «Маски», «Полювання на тишу», «Чоловіки, жінки і діти», «Бог свободи»,

«Мистецька Бібліотека» – одна з філій Львівської муніципальної бібліотеки, яку відкрили в листопаді 2023 року. Вона розміщена на першому поверсі будівлі, яку збудували на початку ХХ сторіччя (у 1905-1906 роках) та має особливості архітектури сецесійного стилю. Всередині бібліотеки на стінах можна побачити унікальні розписи, які збереглися до сьогодні, в автентичному вигляді. Крім того, тут є вторинне використання меблів: оновлені старі пічки, дерев’яні стелажі, яким понад 50 років, столи та інше.

Колекція «Мистецької Бібліотеки» у Львові налічує сотні видань. Серед них — альбоми, фотобуки, артбуки та ексклюзивні книги українською, англійською, німецькою та іншими мовами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Інші події

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: