У львівському парку облаштують інклюзивні маршрути

У львівському парку облаштують інклюзивні тренажери для ветеранів
Фото: Львівська міська рада

У Замарстинівському парку поруч з Національним реабілітаційним центром НЕЗЛАМНІ (UBROKEN) у Львові облаштують інфраструктуру для реабілітації військових та цивільних.

Про це повідомили у міському департаменті містобудування.

«У парку заплановано зробити кілька безбар'єрних стежок, які будуть переходити одна в одну та сполучатимуться із центральною алеєю і тренувальними майданчиками для реабілітації. Одна така доріжка – на стадії прокладання. Її вже тестують, зокрема тренери на кріслах колісних», —  пояснюють у відомстві.

Зараз у парку тривають роботи з детального планування одного зі складних відтинків безбар'єрної стежки, яка проходить через затяжний схил.

Як пояснила заступниця начальниці міського управління екології Оксана Луцко, без спеціальних кишень для відпочинку ця ділянка стежки буде виснажливою для маломобільних груп людей. Для того, щоб з'ясувати, як саме їх зробити та на якій відстані, залучили тренера Центру НЕЗЛАМНІ.

«На кріслі колісному він протестував зроблене та допоміг обрати місця для таких кишень», – підкреслила посадовиця.

Окрім іншого, у парку заклали початок сенсорного, терапевтичного саду: висадили кілікійські ялиці, конколор, модрини, метасеквою, клумби із пахучими кущами і травами (будлеї, різні сорти мʼяти, меліси, ехінацеї, війники, пенісетуми, міскантуси та ін.).

Роботи планують завершити до кінця літа.

Інклюзивність у Львові

Напередодні у міській раді вирішили, що у Львові зроблять доступнішими площу Двірцеву та будівлю головного залізничного вокзалу. Тут буде пандус, а також встановлять інформаційні стенди/вказівники.

За даними управління соцзахисту Львівської міської ради, 5,6% жителів Львівської громади (47500 осіб) офіційно є особами з інвалідністю. Окрім цього, у місті лікується багато військових, які потребують безбар’єрного середовища і які не входять в цю офіційну статистику. Через війну, розпочату Росією, кількість людей, для яких важливо мати доступне середовище, щодня збільшується.


ІА Дивись.info в межах проєкту «Тест на (НЕ)доступність» перевіряли, наскільки деякі території Львова та околиць є пристосованими для людей маломобільних груп населення. Так, нам вдалося перевірити на доступність простір біля Залізничного вокзалувулицю Медової Печери, 1, у Сихівському районі та Наварії.

Крім того, чи стали львівські вулиці доступнішими у 2023 році - читайте у нашому матеріалі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: