Інженер з характеризації мікросхем: що це за напрямок у сфері технологій

ілюстративне фото/мікросхеми/IGM

Сучасні розробники чіпів мають розумітися в багатьох сферах. Йдеться про архітектуру системи, проектування високошвидкісних аналогових або змішаних схем, радіочастотні методи, логіку, програмне забезпечення, фізику напівпровідників і цілісність сигналу, щоб створювати надійні високопродуктивні конструкції.

Детальніше про це на ІT Future Conf 2024 розповіла Characterization Engineer в RENESAS Анастасія Артим.

Інженерів з характеризації мікросхем бракує на ринку

Людей із знаннями роботи мікросхем бракує не тільки на українському ринку, а й загалом у світі. Ця проблема загострилася, оскільки сектор електроніки розвивається разом із технологіями. У звіті PricewaterhouseCoopers, опублікованому в 2019 році, зазначено, що недавній сплеск попиту на мікросхеми здебільшого пов’язаний із зростанням використання ШІ.

Очікується, що ця тенденція значно сприятиме загальному зростанню галузі протягом наступного десятиліття.

Попит на технологію штучного інтелекту зумовлений різними галузями промисловості, зокрема автомобільною, великими даними, фінансами та електронною комерцією, а також охороною здоров’я, які, як очікується, стануть зростатимуть в найближчому майбутньому як галузі.

Навички інженера з характеризації мікросхем

Навички інженера-напівпровідника ґрунтуються на знаннях математики та обчислювальних алгоритмів, фізики пристроїв, комп’ютерного програмування та аналізу даних.

«Якщо ви можете розробити глибоку субмікронну інтегральну схему, або сконструювати мікросхему процесора, або проаналізувати пропускну здатність системи бездротового зв’язку, цілком ймовірно, що ви зможете виконувати кількісний аналіз і фінансову математику, обробляти передові алгоритми в генетиці та геноміці або розуміти та впроваджувати збір даних для "великих даних"», - зазнила Анастасія.

Як стати інженером з характеризації мікросхем

Коротка відповідь: потрібно навчитися вчитися, наголосила фахівчиня.

Компанії можуть застосувати двосторонній підхід, щоб залучати кандидатів із належною освітою та особистими якостями. Кандидати повинні бути достатньо спеціалізованими в галузі, якою вони бажають займатися кар'єрою, або мати відповідну основу та бажання вчитися.

Проетувати чіпи може випускник, який має кваліфікацію інженера з електротехніки чи електроніки та має навички для командної роботи та співпраці.

Сучасні розробники чіпів повинні розумітися в багатьох сферах. Йдеться про архітектуру системи, проектування високошвидкісних аналогових або змішаних схем, радіочастотні методи, логіку, програмне забезпечення, фізику напівпровідників і цілісність сигналу, щоб створювати надійні високопродуктивні конструкції.
ілюстративне фото/gov.ua

Раніше ІА Дивись.info розповідала про Стан IT-ринку в Україні та найпопулярніші напрямки, розповсюджені міфи в роботі IT, UI/UX, а також — про Data science в IT.


Матеріали у рубриці «Погляди» є відображенням виключно точки зору автора, яка може бути як об'єктивною, так і суб'єктивною. Редакція може не поділяти думок і поглядів, викладених тут та не несе відповідальності за достовірність й тлумачення викладеної інформації, натомість виступає виключно платформою для розміщення матеріалу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: