Як обрати IT-курси: топ порад

ілюстративне фото/sourceit.com.ua

Під час повномасштабної війни ІТ-галузь чи не єдина продовжує зростати. Тож не дивно, що охочих увійти в ІТ більшає. Для задоволення цього попиту на ринку доступні різноманітні школи, курси, буткемпи тощо.

Як обрати IT-курс — про це на ІT Future Conf 2024 розповів представник приймальної комісії Golt Neoversity Станіслав Захарчук.

Де шукати відгуки на ІТ-курси?

DOU

Цей ресурс має вагомий авторитет серед ІТ-спільноти, яка активно ділиться своїми враженнями, зокрема про навчання, на форумі та в коментарях. Щоб побачити, що на DOU пишуть про цікаву вам ІТ-школу, введіть у пошук її назву та перейдіть у відповідне обговорення. 

Перевага DOU — це авторизація користувачів. Людина не зможе залишити коментар, не зазначивши своє ім’я. Відповідно, прочитавши відгук, ви можете перейти у профіль автора, перевірити, ким він працює (якщо це зазначено), які ще відгуки пише. За потреби можна додатково пошукати його в соцмережах, щоб переконатися, що це відгук справжньої людини, чи написати особисто для уточнення деталей.

LinkedIn

Ще один надійний ресурс для перевірки інформації. По-перше, через пошук у LinkedIn ви зможете дізнатися більше інформації про самі ІТ-курси: не рекламної, а користувацької. Для цього введіть назву в пошук, і платформа підтягне вам актуальні чи популярні дописи зі згадкою потрібних вам курсів. 

По-друге, на LinkedIn ви зможете знайти випускників ІТ-школи, навіть якщо вони не залишали жодних відгуків на форумах чи платформах. Зайдіть на сторінку вибраної школи та виберіть в шапці вкладку Alumni (українською вона має назву «Колишні співробітники», але там не лише ті, хто зазначив школу як місце роботи, а й ті, хто зазначив школу як місце навчання — прим.ред.). Далі ви можете вибрати фільтри — роки навчання, місце роботи чи професію — та перейти на профілі самих випускників. З ними можна поспілкуватися, щоб отримати додаткову інформацію про курси та викладачів. 

TikTok

Так, саме він. Вводимо в пошук назву школи і переглядаємо результати. Армії ботів ще не досягли TikTok’у, тож здебільшого всі результати, що видасть вам пошук, будуть записані реальними людьми: студентами, фахівцями, що вже отримали ІТ-професію, чи айтівцями, до яких у команду потрапляли студенти ІТ-шкіл. 

Ком’юніті випускників конкретної ІТ-школи

Здебільшого ІТ-школи мають власні alumni-групи в соцмережах, де колишні студенти обговорюють свій досвід навчання та кар’єри після закінчення курсів. Такі групи можуть не залежати від самої ІТ-школи та містити відгуки випускників різних років і курсів. 

Як перевірити конкретний відгук

Анонімність. Важливо, щоб відгук мав автора, бажано — з зазначеним місцем роботи чи іншою контактною інформацією. Це свідчитиме, що відгук реальний та написаний конкретною людиною.

Відсутність деталей. Якщо у відгуку не зазначено, що конкретно було добре чи погано, це ознака, що відгуку бракує об’єктивності чи він написаний людиною, яка насправді не навчалася на курсі.

Відсутність дати відгуку. Якщо відгук без дати, він може бути застарілим та неактуальним. 

Додаткові ознаки неправдивості:

  • безумовні позитивні оцінки без будь-яких конкретних деталей;
  • схожість за стилем і форматом, через що відгуки здаються масовими;
  • негативні оцінки, що не містять конкретики про недоліки курсу;
  • загальні думки й фрази замість реалістичного опису навчання та змісту курсу.


На що ще звернути увагу при виборі курсів

Публікації у ЗМІ

За допомогою Google знайдіть, що пишуть про цікаві вам курси у засобах масової інформації. Якщо перевірені національні та профільні ЗМІ пишуть про школу (її операційну діяльність, новини, здобутки, засновників), це може слугувати додатковим приводом для довіри до курсів. Щоб з більшою ймовірністю дізнатися об’єктивну, а не рекламну інформацію, шукайте публікації без помітки PR, реклама, партнерство, спецпроєкт тощо.

Досвід і репутація засновників та викладачів

Зверніть увагу на засновників та викладачів школи: чи мають вони реальний практичний досвід в ІТ, якою є їхня репутація в ІТ-спільноті, що про них пишуть чи говорять у ЗМІ та соцмережах. Якщо це публічні особи — перевірте їхні власні пости, публікації чи виступи.  

Гарантії працевлаштування

Якщо вам здається, що більшість ІТ-курсів гарантують працевлаштування, вам не здається. Тому вмикаємо режим дослідника та шукаємо конкретні підтвердження того, що випускник курсу дійсно може розраховувати на роботу. Для цього не зважайте на абстрактні фрази на кшталт «Наші випускники працюють в [перелік іменитих компаній]», а перевіряйте реальні факти:

  • чи є конкретна цифра працевлаштованих студентів;
  • чи відстежується динаміка у зростанні цієї цифри;
  • чи компанії, у яких працюють випускники, роблять зі школою спільні комунікації (спільні пости в соцмережах, історії випускників у ЗМІ тощо);
  • чи зазначене в умовах договору зі школою повернення коштів у випадку, якщо випускник не знайшов роботу, чи інші механізми, що мінімізують ризики для студента.
фото: usionline.com

Раніше ІА Дивись.info розповідала про Стан IT-ринку в Україні та найпопулярніші напрямки, розповсюджені міфи в роботі IT, UI/UX, а також — про Data science в IT.


Матеріали у рубриці «Погляди» є відображенням виключно точки зору автора, яка може бути як об'єктивною, так і суб'єктивною. Редакція може не поділяти думок і поглядів, викладених тут та не несе відповідальності за достовірність й тлумачення викладеної інформації, натомість виступає виключно платформою для розміщення матеріалу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: