ІА Дивись.іnfo кожного тижня складає добірку цікавих подій, які можна відвідати у Львові. Цього разу ми пропонуємо культурні заходи, що відбудуться з 2 по 7 серпня на різних локаціях міста.
Відкриття виставки «Голос непочутий»
«Vox inaudita/ Голос непочутий» – це спільний мистецький проєкт одеського художника Стаса Жалобнюка та двох львівських скульпторів: Володимира Семківа і Дениса Шиманського.
«Усі троє говорять, що їх об’єднує схожість поглядів на мистецтво… Ідея спільного проєкту виникла й розвинулася у Стаса Жалобнюка під час приготування та експонування попередньої його виставки “Випромінювання” у просторі дерев’яного костелу з Язлівчика Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького. Було бажання спільно попрацювати над однією темою в сакральному просторі костелу та, зрештою, мати нагоду спілкуватися…Темою проєкту стала молитва. Молитва про справедливість. Молитва, що кричить до Бога і, здається, залишається зігнорованою. Є без відповіді аж до колючого болю в кістках… Тим непочутим голосом – Vox inaudita…» – розповідають організатори виставки.
Куратор проєкту – Роман Зілінко. Вхід на відкриття – вільний. Детальніше тут.
Коли та де: 2 серпня о 17:00 год у костелі з Язлівчика на терені Львівського скансену.
Лекція про львівські ліхтарі
У Науково-технічній бібліотеці НУ «Львівська політехніка» відбудеться лекція-дискусія дослідника вуличного освітлення Дмитро Мойсеєнко. Він є студентом 4 курсу Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки НУ «Львівська політехніка». На події презентуватиме унікальні авторські дослідження історичних вуличних ліхтарів.
На лекції Дмитро Мойсенко розкаже про історію ліхтарів: від другої половини XIX століття до початку відновлення Незалежності.
Вхід на подію — вільний. Детальніше тут.
Коли та де: 2 серпня о 17:30 год у Науково-технічній бібліотеці НУ «Львівська політехніка» (вул. Професорська, 1).
Відкриття виставки картин «Літо навзаєм»
У художній галереї «Велес» відкриють виставку картин Ольги Гук-Фіголь.
«Ця виставка — есе мисткині на тему "Що таке щастя?". В ці важкі дні, місяці, роки хочеться ділитися кольоровими емоціями, щоб відновити і зберегти світло Надії і Любов», — кажуть організатори про виставку.
Детальніше про відкриття тут.
Коли та де: 2 серпня у художній галереї «Велес».
Читацький клуб: зустріч із авторкою дитячої книжки «Повчальні пригоди Медунчика»
У Домі Франка відбудеться зустріч читацького клубу. Цього разу обговорять книжку «Повчальні пригоди Медунчика» разом з її авторкою — тернопільською письменницею й екоактивісткою Ларисою Миргородською.
«Веселі та пізнавальні історії про джмелика Медунчика та його друзів стануть гарною нагодою продовжити святкувати медового Спаса і посмакувати смачним медочком. Та заразом побалакаємо про вагу життя кожної навіть премалесенької істотки для гармонійного розвитку і багатоліття нашої великої планети, про екосистеми побіля нас і про те, що значить дбати про довкілля і що в цій важливій справі залежить від кожного з нас. І наостанок на наших гостей чекають цікаві активності та подарунки», — розповідають в Домі Франка.
Вік учасників — 5-10 років. Щоб взяти участь у події, потрібно зареєструватись тут. Детальніше про подію за посиланням.
Коли та де: 3 серпня о 14:00 год в Домі Франка.
Музичний перформанс «Flow piano music»
У Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій» відбудеться музичний перформанс «Flow piano music» у виконанні композитора Alex Pian.
«Композитор в реальному часі буде створювати музику для присутніх, надихаючись простором, людьми та власними відчуттями. Потокове звучання фортепіано в моменті створить концепцію справжнього відчуття присутності в моменті життя на території 88 клавіш інструменту», – розповідають організатори.
За інформацією ЦІММ, Alex Pian – український композитор та піаніст. Він провів чимало благодійних концертів на львівському вокзалі у березні 2022 року. Запис його гри під час повітряної тривоги був показаний Гансом Ціммером під час концерту в Лондоні.
Детальніше про подію тут.
Коли та де: 3 серпня о 18:00 год в Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій».
У пошуках найвидатніших дерев Львова: вечірня прогулянка містом
У межах паралельної програми до виставки Дендропарк, що у Я Галерея Пентхаус, Павло Гудімов та Олександра Сладкова проведуть вечірню прогулянку та розкажуть про найвидатніші дерева міста.
«Ми звикли бачити місто через постаті, архітектуру, пам’ятники, ну і, в крайньому випадку, через поховання. А чи можемо ми подивитися на місто через дерева? Дерева не прості, дерева, які будуть мати за собою не просто час, століття, а ще й якісь певні моменти, пов’язані дійсно з історією. Історією місця, міста, людей. В пошуках найвидатніших дерев Олександра Сладкова і Павло Гудімов будуть мати великий «марш-кидок» через Львів. І всі, хто прийдуть, отримають такий ексклюзив, який би вони в жодній книзі не прочитали», — розповідають організатори.
Детальніше про захід тут.
Коли та де: 3 серпня о 17:00 год в Я Галерея Пентхаус (Львів/вул. Зелена 20, 4 поверх).
Презентація книжки військового Олега Бородая «Вогневий вал. Роботине»
У Львівській обласній бібліотеці для юнацтва Романа Іваничука відбудеться презентація книги «Вогневий вал. Роботине» військовослужбовця, поета, письменника, барда Олега Бородая. Модераторкою зустрічі буде Тетяна Пилипець.
Олег Бородай добровольцем пішов на фронт ще 2014 року. Він на війні почав писати вірші та спогади, які згодом надрукував.
Автор є лауреатом фестивалю-конкурсу «Слобожанський Спас» та конкурсу «Від слова до слова». Лауреат премії ім. Василя Симоненка. Друкувався в альманахах «Нива», «Миргородські обрії», «Склянка часу», «У пошуку альтернативи», «Пісні нескорених війною», «Слово єднає», «Суголосся», «І життя, наче танець над прірвою». Автор збірки віршів «Відлуння окопів», «Релаксація душі».
Коли та де: 4 серпня о 17:00 год у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ви. Р. Іваничука (пл. Ринок, 9).
Майстерклас «Патріотичні пісні України»
Майстерклас «Патріотичні пісні України» проведуть виконавиці із етногурту «ЖИВА». Під час заходу у Львівському фотомузеї лунатимуть козацькі, стрілецькі та повстанські пісні.
«Спів — як світотворча сила... Відроджує землю, зростає травою, квітне папороттю, поєднує пару, оплакує втрату, зцілює любов'ю. Запрошуємо Вас, друзі, на коло співу у Львівський фотомузей будемо черпати сили із коріння нашого роду!», — кажуть дівчата із етногурту «ЖИВА».
Детальніше про подію тут.
Коли та де: 6 серпня о 18 год у Львівському палаці мистецтв (вул. М.Коперника, 17).
«Дубочок з війни»: розмова про втрату і силу любові
У Львові Ганна Осадко разом з поеткою Юлією Мусаковською поговорять про свою нову книжку «Дубочок з війни». Авторка написала цю історію через три місяці після загибелі її чоловіка на фронті.
«У цій книзі небагато сліз. А ті, що є – то світлі сльози, що очищують. У цій книзі багато обіймів, родинної любові, сміливості, внутрішньої боротьби та надії на Перемогу», — каже Ганна Осадко.
Детальніше про подію за посиланням.
Ганна Осадко — письменниця, художниця, ілюстраторка книг, кандидатка філологічних наук.
Юлія Мусаковська — поетка, перекладачка, авторка поетичних книжок: «На видих і на вдих», «Маски», «Полювання на тишу», «Чоловіки, жінки і діти», «Бог свободи» та «Каміння і цвяхи».
Коли та де: 7 серпня о 18:00 год у книгарні-кав’ярні Старого Лева (м. Львів, вул. Галицька, 17).
До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах. Їх можна переглянути на нашому сайті в розділі «культура».
Коментарі