Куди піти у Львові з 9 по 16 серпня: перелік культурних подій

ІА Дивись.іnfo кожного тижня складає добірку цікавих подій, які можна відвідати у Львові. Цього разу ми пропонуємо культурні заходи, що відбудуться з 9 по 16 серпня на різних локаціях міста.

Благодійний показ фільму про військовослужбовця

У Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького відбудеться благодійний показ документальної стрічки «Фелікс». У фільмі розповідається про аеророзвідника Фелікса Куртаніча, який боронив Україну з 2014 року. Він загинув у квітні 2022 року на Донеччині.

Режисерка  Іванна Слободянюк.

«Фільм “Фелікс” це історія про кожного з нас. Про тих, хто втратив, про тих, хто чекає, про тих, хто вже ніколи не дочекається. Це історія однієї родини, завдяки якій ми змогли показати історії тисячі українських родин. Фільм про життя та боротьбу довжиною в століття, розповідає про героя України, який був аеророзвідником і отримав орден «за мужність III ступеня» посмертно. Про військового, який захищав Україну та її цілісність з 2015 року. За два роки в цивільному житті Фелікс Куртаніч став одним з найвідоміших пілотів дрона. Його кадри облетіли Україну та світ. Всі бачили "продам гараж на соломі" в небі, але мало хто знав, що це була його ідея та реалізація» розповідають організатори.

Детальніше про подію тут.

Коли та де: 9 серпня, о 21:30 год у Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького.

Афіша до події

Виконання народних пісень та духовних напівок

У Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій» покажуть авторський проєкт акторки та співачки Наталії Половинки «Нова земля», Театральний Центр «Слово і голос». На виставці можна буде почути старовинні народні пісні та давні духовні напіви України.

«Війна розбиває і рідну землю, і людину як музику. Слово/Пісня щоразу заново настроює досконалий інструмент – людину і грає ним, і так творить нову землю – нас самих заново, і через нас – новий Дім-Край. Найдавніша українська народна пісня і прадавній духовний напів України – через ці дві пісні Слово оновлює в нас, співаках-акторах і в глядачах-свідках, ту єдину пісню, якою є сама Людина – нездоланна нова земля», – говорить режисерка проєкту.

Авторка і режисерка проєкту: Наталія ПоловинкаАкторки-співачки; Марія Кміть; Юлія Тарасович; Ярослава Цетнар; Ірина Степаняк; Христина Сілівон. Художник зі світла – Богдан Дворник. Детальніше тут.

Коли та де: 10 серпня о 19:00 год у Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій (площа Міцкевича, 10).

Афіша до події/ ЦІММ

Вечірня прогулянка Погулянкою

Ya Gallery Lviv організовує вечірню прогулянку однією з частин Львова Погулянкою.

«Що буде особливого на Вечірній прогулянці? Ми будемо шукати закинуте село і церкву, будемо гуляти надзвичайно красивими пагорбами, дивитися на столітні буки і насолоджуватися чистим повітрям. Будемо вишукувати, звідки бралася вода для першого львівського водопостачання. І ми обов’язково підійдемо до джерел, які прорізають надзвичайно красиві борозни в асфальтових доріжках та зелених галявинах. Загалом цей парк є надзвичайно великим, красивим та неочікуваним. Особливо для тих, хто не знає ні історію цього парку, ні історію цієї місцевості», — розповідають організатори.

Екскурсію проведе Павло Гудімов.

Детальніше про екскурсію тут.

Коли та де: 10 серпня о 17: 00 год. Зустріч на трамвайній зупинці, кінцева зупинка трамваїв номер 7 і 1 (вул. Анатолія Вахнянина).

На афіші: літографія А. Ланге із зображення пивного саду на Погулянці/ Ya Gallery Lviv

Авторська екскурсія виставкою про теорії змов 

У Дзизі відбудеться авторська екскурсія проєктом «Теорії змов» Сергія Греха.

«Теорія змов» – перша персональна виставка Сергія Греха в Україні. До цього він мав виставку у США. Художник протягом чотирьох років досліджував різні теорії змов та відтворив такі сюжети на своїх картинах.

Журналістка Дивись.іnfo була на відкритті виставки та поспілкувалася з Сергієм Грехом. Детальніше читайте тут.

 Оглянути експозицію можна до 19 серпня. Вхід – безкоштовний.

Коли та де: 11 серпня о 17:00 год в галерею Дзиґа.

Афіша до події/
Дзиґа.

Концерт київського колективу разом зі львівським музикантом  

New Brain Trio та Michael Balog виступлять у Jam Factory Art Center.

New Brain Trio – київський колектив, якому вже близько 10 років. Разом з ними на сцені гратиме Михайло Балог – саксофоніст, мультиінструменталіст, композитор і засновник музичної школи Vedel School у Львові. Музиканти вже виступали разом багато разів, а також спільно записали альбом Stratum.

«Насамперед музикантів об’єднує любов до експериментів, вільнодумство і незашореність музичних вподобань. Багаторічний досвід виступів у форматі «концерт-джем», де музиканти уявлення не мають, куди занесуть їх власні музичні та технічні засоби, викристалізував особливий стиль та звучання колективу», – Jam Factory Art Center.

Там додають, що у Львові New Brain Trio & Michael Balog виступатимуть у незвичному для себе форматі. Окрім експромтів «тут і зараз», прозвучать підготовлені твори, а також композиції зі ще не опублікованого альбому, присвяченого творчості Миколи Леонтовича.

Детальніше про концерт тут.

Музиканти: Олег Пашковський – клавішні ; Михайло Балог – саксофони; Стас Дяченко – бас; Олександр Поляков – барабани.

Коли та де: 11 серпня о 19:00 (open door 18:20) в Jam Factory Art Center (вул. Б. Хмельницького, 124, зал Авдиторія (вхід у зал праворуч з головного входу).

Афіша до концерту/ Jam Factory Art Center

Екскурсія в Домі Франка

У Домі Франка відбудеться авторська екскурсія від заступника директора музею Ігоря Медведя.

 «Кожна людина, до речі, має свій неповторний запах, так само як і кожен дім. Який він, Дім Франка, на запах? Які аромати оточували Івана Франка та його родину? Які життєві історії письменника пов’язані з ароматами? Усе це Ви зможете не тільки пізнати, а й понюхати на інтерактивній екскурсії «Запахи Дому Франка» від Ігоря Медведя», – розповідають в Домі Франка.

Всі кошти з екскурсії перерахують на збір для потреб розвідроти 5 ОШБ. Детальніше тут.

Коли та де: 11 серпня о 14:00 год в Домі Франка.

Афіша до екскурсії/ Дім Франка

Виставка «Нерушима стіна. Ідентифікація війною»

У Художньо-меморіальному музеї Олени Кульчицької відбудеться відкриття мистецького проєкту Оксани Борисової «Нерушима стіна. Ідентифікація війною».

«Таким своєрідним посланням є і виставка «Нерушима стіна. Ідентифікація війною», що демонструє її світоглядну позицію та переживання, спричинені війною, і спонукає художницю до творчості, до переосмислення духовної спадщини свого народу», – розповідають в художньо-меморіальному музеї Олени Кульчицької.

На виставці покажуть текстильні панно, виконані у техніці цифрового друку на тканині. За словами організаторів, ідею заступництва художниця втілює у центральній інсталяції «Нерушима стіна» в образі Пресвятої Богородиці «Оранти», яка бере під свій захист український народ.

«У своїх творах Оксана Борисова майстерно інтерпретує мотиви народного мистецтва, втілені у декоративних панно - одежах-нарамниках, виконаних спеціально для воїнів прикордонного загону, які стали своєрідними оберегами для них», – зазначають в музеї Олени Кульчицької.

Оксана Борисова навчалася у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (нині – ЛНАМ), на відділенні художнього текстилю. Сьогодні вона викладає у Львівському фаховому коледжі декоративного й ужиткового мистецтва ім. Івана Труша, очолює циклову комісію художнього текстилю.

Детальніше про подію тут.

Коли та де: 12 серпня 2024 року о 16:00 год у виставкових залах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької (вул. Листопадового Чину, 7).

Афіша до виставки/ Художньо-меморіальний музей Олени Кульчицької

Виставка дружин полеглих Героїв

У Львівському палаці мистецтв відбудеться відкриття виставки «Малюю серцем» дружин полеглих Героїв. 

Вперше презентують 100 картин-історій учасниць благодійного арт терапевтичного проекту «Жива» з 10-ти міст України – Львова, Дніпра, Кривого Рогу, Вінниці, Рівного, Луцька, Кропивницького, Фастова, Гайворона і Києва.

«Після прощань із Героями, на жаль, з часом суспільство та влада забувають про них та їхніх близьких. Ця виставка також покликана розповісти особливу історію кожного полеглого Героя. Розповісти, щоб знали і пам’ятали. А ще дати можливість відчути жінкам, що вони залишаються живими та потрібними у нашій країні. Мушу зазначити, що усі учасниці брали до рук пензлі та професійні фарби вперше. Попри те, кожна робота несе дуже сильний емоційний посил», – наголосила кураторка виставки Христина Валько.

Кураторка виставки «Малюю серцем» та благодійного заходу з нагоди відкриття виставки – Христина Валько.

Коли та де: відкриття 15 серпня о 16:00 годині у Львівському палаці мистецтв.

Афіша до виставки/

Серія лекцій про імпресіонізм

У Львівському муніципальному мистецькому центрі відбудеться серія публічних лекцій від доцента кафедри історії УКУ п. Ігоря Жука про імпресіонізм.

«Лекція 16 серпня буде присвячена історичним джерелам концепції імпресіонізму – традиції колористичного живопису, закладеній майстрами венеційської школи, емансипації жанру пейзажного малярства, стильовим трендам романтизму і реалізму. Буде проаналізована творчість Едуарда Мане як «предтечі» імпресіоністичного руху», розповідають організатори.

Детальніше тут.

Коли та де: 16 серпня у Львівському муніципальному мистецькому центрі.

Афіша до лекції/ Львівський муніципальний мистецький центр.

До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах. Їх можна переглянути на нашому сайті в розділі «культура».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: