ІА Дивись.іnfo кожного тижня складає добірку цікавих подій, які можна відвідати у Львові. Цього разу ми пропонуємо культурні заходи, які відбудуться з 23 по 30 серпня на різних локаціях міста.
Виставка «Софія Караффа-Корбут. Повернення»
У межах проєкту «Софія Караффа-Корбут. Повернення», який реалізує команда Дому Франка разом з Фундацією ЗМІН, експонується виставка української художниці. У межах цього проєкту роботи Софії Караффи-Корбут відреставрували й оцифрували.
«У фондах Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка зберігається доволі велика колекція графічних та малярських робіт художниці, які є невід'ємною частиною спадщини української культури. Шедеврами національного графічного мистецтва вважають її ілюстрації до поеми Франка "Іван Вишенський", над якими Софія Караффа-Корбут працювала впродовж 10 років. Велика добірка – колекція графічних робіт до поеми-казки Івана Франка "Лис Микита"», – розповіли в Домі Франка.
Детальніше тут.
Коли та де: виставку можна переглянути з 22 серпня по 5 вересня у Домі Франка.
Виставковий проєкт «Живиця» Влодка Кауфмана
У артпросторі «Дзиґа» відкриють виставковий проєкт «Живиця» Влодка Кауфмана.
«Очевидна метафора цього проекту – це музика, вірніше стосунки музики і образу. Як у випадку із фарбою, яка є інструментом для створення картини, фортепіано є інструментом для створення музики. "Чому ми сприймаємо абстрактність музики спокійно і не запитуємо по сто раз, що хотів сказати композитор?", - каже Влодко, - "але щойно ти виставиш абстрактну картину, як до неї з’являються запитання". І це не випадково, Вільям Мітчелл твердить, що немає чистої картини – завжди є картина-текст, і ми несвідомо очікуємо "прочитати" картину, хочемо щоб вона говорила, як оповідання чи новела. І якщо картина нічого не "говорить" то глядач розчаровується, бо не може вдивлятися у картину так як слухач вслухається в музику», – зазначає Богдан Шумилович.
Детальніше тут.
Вхід на виставку – безкоштовний.
Коли та де: оглянути експозицію можна з 22 серпня по 15 вересня у «Дзизі».
Розмова «Даймони Штучного Інтелекту і практики сучасного мистецтва»
У Домі звуку відбудеться лекція від Андрія Лініка «Даймони Штучного Інтелекту і практики сучасного мистецтва».
«Слідуючи творами сучасного мистецтва (головним чином, на стику мистецтва і нових технологій), спробуємо помислити чим може видаватись або ж постає в них ШІ. Чим/яким може бути те, що втілюється через ШІ? До яких роздумів нас можуть наштовхнути такі проявлення?», – зазначають організатори.
Реєстрація на подію за посиланням. Деталі тут.
Коли та де: 24 серпня о 15:00 год у подієво-виставковому просторі Домі Звуку комунальне підприємство "Львівське Радіо".
Виставковий проєкт «Опанас Заливаха. Хто ми?»
У Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій» покажуть роботи українського художника-дисидента Опанаса Заливахи. Історію життя митця відвідувачі дізнаються через листи з державних та приватних архівів України, зокрема – Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.
За словами організаторів, це перша ретроспектива робіт Опанаса Заливахи у Львові за чверть століття. Виставковий проєкт охоплює дві зали Центру та має три смислові блоки: «Загублена ідентичність, «Лабіринти опору» та «Недосконалість». Загалом тут можна буде побачити понад 80 малярських і пластичних творів із колекції родини художника та збірки Центру інтелектуального мистецтва «Меркурій».
«Ця виставка про українців, свободу шістдесятників, боротьбу людини попри будь-які лабіринти, об’єднання попри неідеальне і про пошук точки консолідації задля перемоги над ворогом», – додають в Центрі.
Детальніше тут.
Виставку можна буде оглянути до триватиме до 29 вересня.
Коли та де: відкриття виставкового проєкту «Опанас Заливаха. Хто ми?» відбудеться 24 серпня у Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій».
Відкриття виставки «Україна в боротьбі»
У Львівському музеї Михайла Грушевського відбудеться відкриття виставки «Україна в боротьбі».
«Виставка графічних аркушів студентів кафедри графічного дизайну і мистецтва книги та кафедри станкової і книжкової графіки Інституту поліграфії та медійних технологій Національного університету «Львівська політехніка», присвячена єдино важливій сьогодні темі для нашої держави – боротьбі України за свою і нашу свободу, незалежність, національну ідентичність, право на життя.«Україна в боротьбі» репрезентує окремі твори молодих митців від початку війни 2014 року й дотепер. Десятиліття війни віддзеркалено світосприйняттям студентами подій війни, проблем та викликів навколишнього світу, видозмін природи й настроїв міста, улюблених свят і фрагментів життя, композиційно-сюжетних ліній творів відомих українських письменників – Тараса Шевченка, Василя Барки, Василя Шкляра, Ліни Костенко», – розповіла канд. мистецтвознавства, доцентка кафедри графічного дизайну і мистецтва книги Ольга Борисенко.
Детальніше за посиланням тут.
Коли та де: 24 серпня о 16 год у Львівському музеї Михайла Грушевського (вул. І. Франка, 154).
Джазовий концерт від ShekBand
У Jam Factory Art Center виступить юнацький бенд з Києва ShekBand.
«Артем, Анна і Максим – сімейне тріо – вперше зіграли разом в червні 2015 на фестивалі Jazz Summer Camp, Болгарія. А свій перший зал у Жовтневому Палаці м. Києва вже зібрали, коли найстаршому старшому учаснику тріо було лише 18. ShekBand успішно виступав на багатьох престижних сценах як в Україні, так і за кордоном», – розповідають організатори.
Музикант(к)и: Артем Шекера, 19 років – контрабас; Анна Шекера, 16 років – фортепіано і арфа; Максим Шекера, 14 років – барабани і флейта.
Детальніше про це тут.
Коли та де: 25 серпня у Jam Factory Art Center.
Концерт «Легенди української естради»
У Митрополичих садах відбудеться до Дня Незалежності України концерт «Легенди української естради» від BIGSHOW ORCHESTRA.
За словами організаторів, концерт матиме особливу програму, куди увійшли знакові композиції української естрадної музики: «25 серпня у виконанні оркестру, солістів та за участю рок-бенду звучатить неповторні хіти Володимира Івасюка, Квітки Цісик, Назарія Яремчука, Миколи Мозгового, Ігора Білозіра, Тараса Петриненка».
Солісти: Анастасія Яценко, Софія Лешишак, Вікторія Ященко, Ігор Хомин. Диригент - Роман Мачишин.
Частину коштів, вилучених з продажу квитків спрямують на закупівлю FPV дронів для 24-ї окремої бригади імені короля Данила. Деталі тут.
Коли та де: 25 серпня о 18: 30 год у Митрополичих садах.
Звукова прогулянка північним районом Львова
Остап Мануляк проведе звукову прогулянку Північним районом, а саме — Замарстинівським Парком.
«У минулому частина Брюховицького лісу, з 1970-х років окреслюється як парк. Парк на межі рухливих транспортних магістралей, який має унікальний потенціал тихої, рекреаційної зони. У цій звуковій прогулянці спробуємо дослідити взаємозв'язок акустики і ландшафту парку. Наша аудіопрогулянка допоможе краще зрозуміти особливості району, тож заохочуємо по її завершенню лишати свої враження та пропозиції у Scenerii. Вони будуть опрацьовані командою Інституту міста і стануть основою позитивних змін в районі», — розповідають організатори.
Організатори просять не прогулянку взяти дротові навушники, записник та ручку.
Реєстрація на подію за посиланням. Детальніше тут.
Коли та де: 29 серпня о 16:30 год.
Бесіда «Античність і війна»
У межах Програми 2024 року «У пошуках гармонії: з мистецтвом крізь війну» відбудеться бесіда «Античність і війна» з перекладачем, філологом і письменником Андрієм Содоморою. На зустрічі він розповість про важливі категорії людського життя, такі як мужність, дружба, стійкість, пам’ять, про які розмірковує у своїй книзі «Ще раз про любов до свого».
Бесіду модеруватиме письменник і літературознавець Василь Ґабор.
Детальніше тут.
Коли та де: 30 серпня з 15:00 до 16:00 год у Дзеркальній залі відділу «Палац Потоцьких».
До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах. Їх можна переглянути на нашому сайті в розділі «культура».