ІА Дивись.іnfo кожного тижня складає добірку цікавих подій, які можна відвідати у Львові. Цього разу ми пропонуємо культурні заходи, які відбудуться з 30 серпня по 7 вересня на різних локаціях міста.
Розмова з літературознавцем і психоаналітиком про роботи художника-шістдесятника
У Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій» відбудеться розмова з літературознавцем і психоаналітиком Юрком Прохаськом про Опанаса Заливаху. На зустрічі поговорять про те, як було важливо і складно знайти себе в ті часи, за тих умов, коли жив художник-шістдесятник.
«Коли дивишся на праці Опанаса Заливахи, стежиш за його становленням, то стає зрозуміло, як важко та складно йому давалося конструювання власної ідентичності. Разом із тим – це провідне питання. Ідентичність у ті часи була чимось зовсім неочевидним. Про це я б хотів поміркувати», – ділиться Юрко Прохасько.
Коли та де: 30 серпня о 18:00 год у Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій» (площа Міцкевича, 10).
Перегляд документального фільму про освіту, громаду та філософію
В URBAN бібліотеці відбудеться перегляд та обговорення документального фільму «Юний Платон» режисерів Наса Ні Хінаана, Деклана МакҐрата.
«"Юний Платон" — це не просто документальний фільм, а глибока та натхненна історія, що відкриває новий погляд на освіту, громаду та роль філософії в сучасному світі. Це фільм, який показує, як знання та освіта можуть стати інструментами для руйнування стереотипів та старих наративів. Події споглядального документального фільму розгортаються після громадянського конфлікту в Ардойні — районі Белфаста, де робітничий клас поколіннями страждає через бідність, засилля наркотиків і зброї. Стрічка є важливою для кожного та кожної, хто цікавиться питаннями освіти, життям громади та адвокує зміни у своєму суспільстві», — розповідають організатори.
Про фільм поговорять разом з Тетяною Лехнюк, історикинею, вчителькою й класною керівницею, та Романом Лехнюком, істориком, публіцистом, кандидатом наук, викладачем Національного університету «Львівська політехніка».
Коли та де: 30 серпня о 16:00 год в URBAN бібліотеці, вул. Устияновича, 4.
Авторська екскурсія виставкою творів Софії Караффи-Корбут
Руслан Бондар проведе авторську екскурсію виставкою графіки «Софія Караффа-Корбут. Повернення». Він є фахівцем з реставрації, тому розповість про свою роботу, яку він виконав, відновлюючи графічні роботи художниці.
Детальніше про подію тут.
Коли та де: 30 серпня о 15: 00 год у Домі Франка.
Перегляд фільму «Стоп-земля» Катерини Горностай
У Палаці Гната Хоткевича відбудеться безкоштовний перегляд фільму «Стоп-земля» Катерини Горностай.
«Усі ми часто хочемо повернутись у безтурботне дитинство чи підлітковість, згадуємо цей час з теплом і любовʼю. Час, коли тобі не потрібно переживати за роботу чи комуналку. Але повірте, в підлітків набагато важливіші проблеми, і через їхній чуттєвий максималізм для них вони відчуваються кінцем світу. Давайте разом переживемо цей кінець світу з ними і згадаємо себе)» – розповідають організатори.
Режисерка: Катерина Горностай. У ролях: Маша Федорченко, Саша Іванов, Яна Ісаєнко, Сєня Марков.
Вхід – вільний. Зареєструватися можна тут.
Коли та де: 31 серпня о 18:00 год у Палаці Гната Хоткевича.
Обмін рослинами
У межах Майстерні міста у львівській бібліотеці відбудеться обмін рослинами.
«Маєте багато саджанців городних рослин, кімнатних вазонків, хочете дати більше простору своїй дифенбахії, маєте вкорінене листя монстери чи різнобарвну фіалку і готові неї поділитися?» – розповідають організатори.
У програмі заходу:
- обмін рослинами (12:00 -16:00)
- лекції про важливість озеленення в місті та догляд за кімнатними рослинами (16:00-17:30).
- висадка в’юнкої рослини біля Центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки (17:30 -20:00).
Детальніше про подію тут.
Коли та де: 31 серпня у дворику Центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки.
Розмова про вплив війни на ідентичність українців
Віталій Ляска в рамках Лекторію надії проведе лекцію «Як війна впливає на нашу ідентичність: культура пам’яті та нові цінності історії».
«Пам’ять поколінь досі знаходить свій відгомін у нашій свідомості під час повномасштабної війни. Особисто не переживаючи тих чи інших історичних подій, ми все одно можемо побачити їхній вплив на наше суспільство зараз. Особливо сильно ми почали помічати цей вплив на нашу ідентичність з початком повномасштабного наступу, коли самі стали свідками та творцями сучасної історії. Війна дає нам стимул переосмислити наше минуле», – кажуть організатори.
Лектор: Віталій Ляска – історик, головний редактор проєкту «Локальна історія», випускник і викладач УКУ.
Вхід вільний за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна за посиланням.
Детальніше про подію тут.
Коли та де: 1 вересня о 18:00 год на галявині біля Центру Шептицького.
Джазовий концерт
«Послухаємо джазові та афро-кубинські стандарти, українські пісні та навіть попкомпозиції через призму сучасного латиноамериканського джазового виконання від тріо Арсенія Яндюка. Це буде свіжий погляд на вже відомі ритми та композиції у поєднанні з авторською музикою тріо», – розповідають організатори.
Арсеній Яндюк – київський піаніст, композитор і перкусіоніст, який з 13 років грає на перкусії в найвідомішому українському сальсовому гурті «Dislocados», а зараз працює в Академії Музики ім. Р.М. Глієра. Виступав у колаборації з відомими українськими артистами як на українській сцені, так і на закордонних фестивалях, зокрема в Чехії, Польщі, Швеції та інших.
Музиканти: Арсеній Яндюк – клавішні; Єгор Абрамов – контрабас; Артур Фролов – перкусія Джазовий концерт Арсеній Яндюк – Latin Trio.
Детальніше про концерт тут.
Коли та де: 1 вересня о 19:00 год вул. Б. Хмельницького, 124 (зал Авдиторія).
Кураторська екскурсія виставкою картин Марії Примаченко
У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться екскурсія в межах виставкового проєкту: «“Заповідаю любов”. Марія Примаченко». Її проведе співкураторка виставки, завідувачка відділу народного мистецтва Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Любава Собуцька. Вона розповість про концепцію виставки, про нове бачення експозиційного наповнення творами відповідно до розділів та про життєвий шлях Марії Примаченко.
Виставковий проєкт «“Заповідаю любов”. Марія Примаченко» триватиме до 24 вересня. Детальніше про нього — читайте у репортажі журналістки ІА Дивись.info.
Коли та де: 1 вересня о 15:00 год у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20).
Розмова про історію та культуру Криму
«Чи багато нам відомо про справжню історію та культуру Криму? Звідки, до прикладу, з'явились кримські татари? Яку роль на півострові відіграє іслам? І які ще народи складали унікальне для України мультикультурне середовище? Запрошуємо пошукати відповіді на ці питання в розмові з Іслямом Тохлу», – розповідають організатори події.
Іслям Тохлу – ісламознавець та керівник Кримськотатарського культурного центру у Львові.
Вхід – вільний за попередньою реєстрацією тут.
Коли та де: 5 вересня о 18:00 год. Подія відбуватиметься на Великій сцені в антуражі виставки Олега Тістола «Крим». Палаці Хоткевича (вул. Кушевича, 1).
Бесіда «Античність і війна»
У межах Програми 2024 року «У пошуках гармонії: з мистецтвом крізь війну» відбудеться бесіда «Античність і війна» з перекладачем, філологом і письменником Андрієм Содоморою. На зустрічі він розповість про важливі категорії людського життя, такі як мужність, дружба, стійкість, пам’ять, про які розмірковує у своїй книзі «Ще раз про любов до свого».
Бесіду модеруватиме письменник і літературознавець Василь Ґабор.
Детальніше тут.
Коли та де: 5 вересня з 15:00 до 16:00 год у Дзеркальній залі відділу «Палац Потоцьких».
Фінісаж виставки «Станом на зараз — тихо»
У Домі звуку відбудеться фінісаж виставки «Станом на зараз — тихо».
«Виставка та проєкт розпочались 8 липня, але триватиме іще тиждень, до 7 вересня, аби згодом перетворитись у теплий літній звуковий спогад. Фінісаж — наша точка завершення й відліку, де ми зі співкураторками виставки Андрієм Лініком, Валерією Наседкіною та стрімерками — Оленою Погоченковою та Світланою Долбишевою», — зазначають організатори.
Вхід на подію вільний та за попередньою реєстрацією за посиланням.
Коли та де: 7 вересня, о 16:00 год, виставково-подієвий простір Дому Звуку (Вул. Князя Романа, 6).
Розмова про український вінтаж майбутнього
У подвір'ї Палацу мистецтв відбудеться публічна розмова «Український вінтаж майбутнього: що колекціонуватимуть у 2044-му».
На події власним досвідом «відчуття» саме тих особливих речей, які стануть колекційними через роки, поділяться:
- Павло Гудімов Pavlo Gudimov, куратор, колекціонер мистецтва, засновник Ya Gallery Lviv, Ya Gallery Kyiv.
- Христина Рачицька, засновниця етнобренду Khrystyna Rachytska, колекціонерка українських вишитих сорочок.
Розмову модеруватиме Дарія Слободяник — редакторка відділу «Культура» Vogue Ukraine.
Детальніше про розмову тут.
Коли та де: 7 вересня, 13:30 год у подвірʼя Палацу мистецтв Львів, вул. Коперника, 17.
До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах. Їх можна переглянути на нашому сайті в розділі «культура».
Коментарі