ІА Дивись.іnfo кожного тижня складає добірку цікавих подій, які можна відвідати у Львові. Цього разу ми пропонуємо культурні заходи, які відбудуться з 6 по 10 вересня на різних локаціях міста.
Екскурсія виставкою робіт Софії Караффи-Корбут
У Домі Франка відбудеться екскурсія виставкою «Софія Караффа-Корбут. Повернення» Марти Волошанської, кураторки однойменного проєкту. Вона розповість про нелегкий життєвий шлях Софії Караффи-Корбут, її величезний творчий спадок, зокрема про Франкіану, що зберігається у фондовій збірці Музею.
Екскурсія відбувається в рамках проєкту, присвяченого 100-річчю від дня народження мисткині.
Детальніше про подію тут.
Коли та де: 6 вересня о 17:00 год у Домі Франка.
Розмова про трьох українських мисткинь
У «Я Галереї Львів» мистецтвознавиця й публічна лекторка Діана Клочко розповість про трьох видатних мисткинь — Олександру Екстер, Соню Делоне, Зінаїду Серебрякову.
«Три долі в еміграції: Олександра Екстер, Соня Делоне, Зінаїда Серебрякова. Лекція Діани Клочко. Три видатні мисткині початку ХХ століття, ще на початку століття ХХІ ідентифікувались як "російсько-французькі", бо народились у російській імперії, а померли у Франції. Емігрантки, кожна із них мала стосунок до України й української візуальної культури, про який починаємо говорити й писати все активніше, більше, проникливіше. Чи можна порівнювати їх емігрантські досвіди, мистецький спадок, жіночі долі? Чи зустрічаються вони бодай віртуально? Поки що цього не робив ніхто», — розповідають організатор події.
Детальніше про подію тут.
Коли та де: 6 вересня о 19:00 год, за адресою вул. Шота Руставелі 8.
Лекція про українських шістдесятників
У Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій» літературознавиця Людмила Тарнашинська розповість про українських шістдесятників, соціокультурне тло того часу, філософію шістдесятництва та її прояв у мистецтві. А також: чим українські дисиденти відрізнялися від бітників і що їх поєднувало та як вони стали предтечею Майданів і «Воїнів Світла».
Детальніше про подію тут.
Коли та де: 7 вересня о 17:00 год у Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій» (площа Міцкевича, 10).
Виставка фотографій старого Розточчя та концерт фольклорного гурту
У Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького відкриють виставку «Архів Болеслава Фаріона. Портрети старого Розточчя в негативах любачівського фотографа». Також тут відбудеться концерт гурту «Вернигора».
«Виставка та концерт є частиною більшого проєкту «Кордон, що єднає. Транскордонні культурні трансфери в добу війни». Проєкт виник із потреби відновлення та підтримання транскордонних і сусідських культурних зв’язків, а також двосторонньої співпраці на польсько-українському прикордонні. Метою проєкту є повернення до довоєнних культурних зв’язків на регіональному рівні та активізація співпраці на польсько-українському прикордонні, тож проєкт покажуть для аудиторії Польщі та Україні», — розповідають організатори.
Програма заходу:
- 17:00 – відкриття виставки «Архів Болеслава Фаріона. Портрети старого Розточчя в негативах любачівського фотографа». Локація: мала виставкова зала музею «В укритті». Виставку у скансені можна буде відвідати з середи по неділю з 10:00 до 18:00.
- 19:00 – концерт гурту «Вернигора». Локація: костел зі с. Язлівчик
Виставка та концерт є частиною більшого проєкту «Кордон, що єднає. Транскордонні культурні трансфери в добу війни».
Детальніше про подію тут.
Коли та де: 7 вересня у Музеї народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького разом.
День відкритих дверей у Мінералогічному музеї
7 вересня відбудеться День відкритих дверей у Мінералогічному музеї геологічного факультету ЛНУ імені Івана Франка.
Організатори кажуть, що з 10-00 до 14-00 год відвідувачам розкажуть багато цікавого про різноманітні мінерали в музеї, історія якого почалась ще у 1852 році.
Графік:
- о 11:00 год – екскурсія музеєм для дітей;
- о 12:30 год – екскурсія для дорослих.
Коли та де: 7 вересня, вул. Грушевського, 4; корпус геологічного та біологічного факультетів ЛНУ імені Івана Франка, кім. 212-214.
Фінісаж виставки «Станом на зараз — тихо»
У Домі звуку відбудеться закриття виставкового проєкту «Станом на зараз — тихо».
«Виставка та проєкт розпочались 8 липня, але триватиме іще тиждень, до 7 вересня, аби згодом перетворитись у теплий літній звуковий спогад. Фінісаж — наша точка завершення й відліку, де ми зі співкураторами виставки Андрієм Лініком, Валерією Наседкіною та стрімерками — Оленою Погоченковою та Світланою Долбишевою», — зазначають організатори.
Вхід на подію вільний за попередньою реєстрацією за посиланням.
Коли та де: 7 вересня, о 16:00 год, виставково-подієвий простір Дому Звуку (Вул. Князя Романа, 6).
Лекція про львівську школу фотографії
У Львівському муніципальному мистецькому центрі відбудеться лекція Андрія Боярова. Вона розпочне супровідну програму до виставки «Domowroty / ПОВЕРНЕННЯ / Homing. Влодзімєж Пухальскі».
За словами організаторів, під час лекції Андрій Бояров сфокусується на історії львівської школи фотографії, її дієвцях, повертаючи історії та голоси тих, хто мешкав і творив у Львові до 1939 року.
Вхід вільний за попередньою реєстрацією тут.
Детальніше про подію за посиланням.
Коли та де: 10 вересня о 18:30 год. Стефаника, 11.
Концерт фортепіанної музики Станіслава Людкевича
У Львівському музеї відбудеться концерт фортепіанної музики Станіслава Людкевича, який приурочений до 45-их роковин смерті композитора 10 вересня 2024 року.
За словами організаторів, вибір саме фортепіанних творів зумовлений роботою музейної команди над виданням повного зібрання фортепіанних творів, що побачить світ вже восени.
У виконанні співробітників музею Марії Дольної та Якима Горака прозвучать такі твори: «Пісня ночі», «Романца», «Баркарола h-moll», вибрані обробки народних пісень зі збірника «Ще не вмерла Україна», «Тихий вечір (на тему Йоганнеса Брамса)», «Valse Lente», «Стара пісня», «Сирітка», «Заклик» і «Ноктюрн (після прочитання листа від О.Ю.)».
Вхід – вільний. Детальніше про подію тут.
Коли та де: 10 вересня о 16: 00 год у Меморіальному музеї Станіслава Людкевича.
До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах. Їх можна переглянути на нашому сайті в розділі «культура».
Коментарі