ІА Дивись.іnfo кожного тижня складає добірку цікавих подій у Львові. Цього разу ми рекомендуємо культурні заходи, які відбудуться з 9 по 15 листопада на різних локаціях міста.
Театралізований концерт «Гуцульські інтермедії»
У Палаці Хоткевича відбудеться подія, яка поєднає театр, гуцульські традиції та енергійний народний танець — «Гуцульські інтермедії».
Татр-студія «Під мостом» представить три визначні твори Гната Хоткевича: «Дві дячихи», «Чарівна палиця» та «Рожі».
«Сценарії, засновані на творах письменника, відображають тонкий зв'язок між народним побутом, фольклором і життєвими ситуаціями, що не залишають байдужими ні дорослих, ні дітей. «Гуцульські інтермедії» — це не просто концерт, це справжнє театрально-фольклорне дійство, що занурить глядачів у атмосферу гуцульських традицій і життєвого простору, де минуле оживає та набуває нових барв», — розповідають організатори.
Режисерка-постановниця: Марта Гороховʼянко. Помічниця режисера: Емілія Станчак. Балетмейстер: Ярина Ващук.
Коли та де: 9 листопада о 15: 00 год у Палаці імені Гната Хоткевича.
Виставковий проєкт MOOD
У Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій» відкриють новий виставковий проєкт MOOD. На ньому презентують перформативне малярство українського митця Влодка Олещука.
Митець фіксує свій емоційний стан і рефлексує на звук чи слово за допомогою барв. Емоційна та раціональна складові переплітаються, утворюючи різнобарвну сітку почуттів митця. У його творах – чутливість до емоційного ладу дня, погоди, пори року.
«Безумовно, це все суб’єктивне. Це наче «розбірки із самим собою». Моя абстракція має або прихований, або явний гештальт. Я просто розказую про себе. Безумовно, я маю певні алгоритми, які напрацював. Інакше це б перетворилося на просто виливання фарби», – розповідає Влодко Олещук.
Крім того, у межах відкриття відбудеться перформанс «Перцепція часу» під час якого митець фіксуватиме свої відчуття на полотні, рефлексуючи на давні пісні та тексти з лінії фронту, які лунатимуть у процесі дійства.
«Виставка відкриває всі етапи та різновиди творчої кухні Влодка Олещука: абстракції настрою, сюрреалістичні композиції, палімпсести, «Щоденник-кардіограму» і мальовану поезію. Особливо цінними є відеопроєкції його перформативного малярства, створеного під час та для театрально-музичних подій», – зазначає Богдан Мисюга, куратор виставки, артдиректор ЦІММу.
Виставка триватиме до 1 грудня.
Коли та де: відкриття 9 листопада, Центрі Інтелектуального мистецтва «Меркурій» (площа Міцкевича, 10).
Театралізована екскурсія
У Домі Франка відбудеться театралізована екскурсія «Мама і доня: нерозказана історія».
«В основу екскурсії покладено спогади і листування Ганни та Ольги Франків. Гості співпереживатимуть з героїнями всю гамму людських чуттів: від щирої безмежної любові до нерозуміння і чужості, а мереживо українських пісень насичуватиме дійство емоційними барвами. Як змінювалися стосунки матері й доньки протягом життя? Чому все склалося саме так? Спостерігаючи за відвертими та емоційними діалогами героїнь, ви зможете знайти відповіді на ці та інші питання», – розповідають орагнізатори.
Коли та де: 9 листопада о 15: 00 год в Домі Франка.
Міжнародний фестиваль поетів
У Львові вперше відбудеться Міжнародний поетичний фестиваль «Земля поетів». На події завітають десятки поетів та поеток різних поколінь: від Ігоря Калинця до Артура Дроня.
На фестивалі юудуть чотири сцени, які назвали на честь українських поетів («Шевченко», «Франко», «Леся» і «Стус»), запрошують вас у подорож поезією та піснями від Ігоря Калинця до Артура Дроня. У програмі заходу: лекторії, ефектні перформанси, захопливі інтерактиви від культурологів, філософів, зірок українського театру, лідерів думок.
Також буде насичена музична програма: від Віктора Морозова і «Четвертого кута», Юрія Андруховича і «Карбідо», гуртів «Мертвий півень», «Пиріг і Батіг» та «Кому вниз».
Детальніше про програму та фестиваль тут.
Коли та де: 9-10 листопада з 12.00 до 22.00 год. за адресою вул. Старознесенська, 24-26 (!FESTrepublic).
Концерт-лекція про традиції Надсяння
У Шевченківському гаю відбудеться концерт-лекція «Куда й нам лежала стежайка». На події можна буде дізнатися більше про традиційне весілля з теренів українського Надсяння та дізнатись.
На заході буде:
- інтерактивна лекція від етномузикологинь з «Музичної майстерні «Гурба», Анни Черноус та Христини Попович,
- концерт-реконструкція від львівського гурту автентичного співу «Родовід», в особах співачок Лесі Редько, Іванни Шевчук та Оксани Осташевської.
Коли та де: 9 листопада о 16: 00 год у Інформаційно-освітньому центрі Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького (вул. Чернеча Гора, 1).
Виступ джазових виконавців
На сцені Jam Factory Art Center виступить тріо Наталії Лебедєвої та спеціальний гість – саксофоніст Борис Могилевський. Музиканти представлятимуть прогресивну сучасну авторську джазову музику, створену лідеркою проєкту.
«Це свіжі композиції, у яких відчується прагнення до нестандартних форм, складних розмірів, технічно гострих епізодів, колоритних мотивів та контрастних емоцій. Учасники тріо є доволі відомими українськими музикантами, де кожен пише авторську музику, має досвід участі в фестивалях та міжнародних колабораціях, а також має власну дискографію», — зазначають організатори.
Наталія Лебедєва – клавішні, бенд-лідер. Борис Могилевський – саксофон. Костянтин Іоненко – контрабас. Ярослав Борис – барабани.
Детальніше про подію тут.
Коли та де: 10 листопада о 19:00 год, вул. Б. Хмельницького, 124 (зал Авдиторія).
Показ документального фільму про зв'язок людини з природою та землею
10 листопада у Львові розпочнеться 21 Мандрівний Docudays UA. Так, у Нижньому залі Театру ляльок покажуть фільм «Чоботи в грунті, руки в землі» Кароліни Ускакович. На кінопоказі буде й сама режисерка.
Стрічка актуалізовує теми: про силу звʼязку людини з природою, малою батьківщиною, сімейними традиціями, а також — про відродження ідентичності й терапевтичний ефект городництва.
У фільмі розповідається про духовний звʼязок між режисеркою Кароліною Ускакович та її бабусею Зоєю, українською пенсіонеркою, яка плекає свій некапіталістичний селянський спосіб життя. Зоя вчить Кароліну догляду за рослинами, а між тим у буденних розмовах вони торкаються тем русифікації, насадження поколінням українців комплексу меншовартості та здатності нашої нації виживати й відроджуватися за будь-яких умов.
Детальніше за посиланням тут.
Коли та де: 10 листопада о 18:00 у Нижньому залі Театру ляльок.
Виставка про відомого львівського архітектора
У Мистецькій Бібліотеці відкрили виставку «Юліан Захарієвич: множинна ідентичність». Ініціатором і куратором виставки є дослідник його постаті, мистецтвознавець та доцент УКУ Ігор Жук. Експозицію сформував відомий львівський художник Влодко Костирко.
«У становленні Львова як міста величезну роль відіграв Юліан Октавіан рицар з Львіґроду Захарієвич (1837–1898) — харизматичний лідер архітекторської спільноти Львова останньої третини ХІХ століття, архітектор і професор Львівської політехніки, організатор вищого технічного шкільництва, музейник, реставратор, теоретик, археолог, громадський діяч та філантроп. Архітектурні проєкти Юліана Захарієвича та написані ним тексти формують уявлення про дуже колоритний — часом до гротесковості — образ їх автора, презентуючи його як найвищою мірою креативну особу», — розповідають організатори виставки.
Вхід — вільний.
Коли та де: триватиме до 15 грудня у Мистецькій Бібліотеці, адреса — Шота Руставелі, 8 (синя брама, перший поверх).
Виставка інклюзивного мистецтва
У галереї «Зелена канапа» покажуть роботи 19-річної дівчинки з синдромом Дауна Андріани Чухній. Вона співпрацює з першим в Україні інклюзивним ательє Lady Di atelier.
«Взагалі Андріана любила малювати завжди. Та Lady Di допомогли їй, як і іншим митцям з інклюзією реалізувати свою пристрасть на професійному рівні. Андріана почала малювати олійними фарбами з наставником. Ним став львівський художник Ігор Степаник. Разом з ним, а також з іншими вчителями Андріана створила вже близько 150 робіт. Переважно в стилі експресивної абстракції», — розповідають організатори.
Виставка триватиме до 1 грудня 2024.
Детальніше про виставку тут.
Коли та де: відкриття 12 листопада о 18.00 год у галереї «Зелена канапа» (вул. Вірменська 7).
Перегляд фільму про те, як радянська влада стежила за людьми
У межах Мандрівного Docudays UA у Мистецькій Бібліотеці покажуть фільм «Київські файли» режисера Вальтера Стокмана.
«Фільм занурює в час, коли особисті життя людей пронизувала параноя радянського режиму, і показує, як на них впливала ця маніакальна недовіра. Історії героїв нагадують нам про важливість прозорості, відповідальності за злочини та захисту прав особистості в будь-якому суспільстві», — розповідають організатори події.
Обговорення фільму відбудеться разом з істориком та директором Львівської муніципальної бібліотеки Василем Кметем.
Коли та де: 15 листопада о 18:00 год, Мистецька Бібліотека.
До слова, ІА Дивись.іnfo також готує підбірки фільмів, книжок та вистав у львівських театрах. Їх дивись на нашому сайті в розділі «культура».